Студенти кафедри матеріалознавства ЛНТУ впродовж трьох тижнів перебували на навчанні за програмою подвійного диплому в Університеті імені Яна Длугоша (м. Ченстохова, Республіка Польща).

Досвід навчання за кордоном здобували студенти 1 курсу Катерина Козловська та Вікторія Ковальчук (гр.ПМ(ІІМ)с-11) і студенти 2 курсу Вікторія Калуш та Ірина Романюк (гр.ПМ(ІІМ)-21). Студентки поділилися враженнями від перебування в іноземному закладі вищої освіти та у польському місті Ченстохова. Про мотивацію та натхнення від міжнародної мобільності, далі розповідають студенти-матеріалознавці ЛНТУ.

Матеріалознавство

«Перша наша пара була на виробництві медичних інструментів. Ще дорогою туди ми з викладачем паном Марчіном багато говорили про важливість постійного розширення свого світогляду та вивчення нових мов. Змотивувались? Дуже! Тому подальші кілька годин обіцяли бути дуже пізнавальним. Викладач керує фірмою вже не один десяток років, тому нам детально розповідали про процеси та ідеї компанії. Далі була екскурсія безпосередньо на виробництві, де студенти змогли побачити обладнання та нові засоби для проведення вимірювань, зокрема, вимірювання твердості та шорсткості. Студентам розповіли про те, як працювати на кожному приладі. На даному обладнанні кожен студент проводив власні вимірювання під час практичних занять. Було дуже цікаво», - розповідають студенти.

Матеріалознавство Матеріалознавство Матеріалознавство

Наступна поїздка студентів була до партнерів викладача - компанії, яка займається виготовленням будівельних матеріалів, зокрема, бетону та цементу. Це чи не найбільше виробництво, тому масштаби захоплюють. Студентам розповіли, як поетапно відбувається сам процес, про видобуток крейди, яку вони використовують, про нові для матеріали, які вони виготовляють. Ну і, звісно, студенти з усім змогли ознайомитись ближче на практиці. Виробничники розповіли про свої печі, про процеси, які вони проводять з різними матеріалами.

Матеріалознавство Матеріалознавство

Ну і як без дозвілля. У вільний час студенти мали змогу прогулятись вулицями міста, зазначаючи, що Ченстохова захоплює своєю красою.

Матеріалознавство