Перейти до основного вмісту

Міжнародна онлайн-конференція з товарознавства у Луцькому НТУ

Кафедра товарознавства та експертизи у митній справі Луцького НТУ провела IV Міжнародну конференцію для молодих учених і студентів «Якість та безпечність товарів» в онлайн режимі.

Незважаючи на незвичний формат, кафедрі вдалося ефективно організувати та провести конференцію. Зокрема, до заходу долучились: 10 ЗВО з України, 5 закладів ЗВО з-за кордону, 2 дослідних експертно-криміналістичних центри МВС України у Полтавській та Волинській областях, Ковельський промислово-економічний коледж, а також Коледж технологій, бізнесу та права СНУ. Загалом, у конференції взяло участь близько 100 науковців та студентів, а 24 з них приєдналися до пленарного засідання у програмі відео-зв’язку Zoom.

Основними тематичними напрямками конференції були:

-Дослідження якості та безпечності товарів.

-Проблеми технічного регулювання в Україні та світі.

-Інфраструктурний розвиток торгівлі.

-Інноваційні технології виробництва та тенденції асортименту товарів.

-Митне регулювання експортно-імпортних операцій з товарами. 

Відтак, розпочала конференцію та привітала її учасників завідувач кафедри товарознавства та експертизи у митній справі Луцького НТУ Олена Пахолюк. Координувала процес - доцент кафедри Валентина Ткачук. Вона звернулася до усіх учасників із вітальним словом та запросила до виступу голову організаційного комітету, ректора Луцького НТУ Петра Савчука.

«Мені дуже приємно, що вчергове в нашому університеті відбувається така потужна конференція. Ми, як індикатор, у багатьох тематиках задаємо тон та визначаємо прогресивні меседжи. Така складова як якість продукту та його безпека - надзвичайно актуальна у сучасних реаліях.  Багато університетів піднімають таку тематику і ми одні з них. 

Ця конференція – чудова платформа, на якій можна побудувати містки взаємодії та виробити спільні напрацювання для розробки якісних публікацій та проектів цього напрямку. Надзвичайно радий бачити колег із інших ЗВО. Бажаю конструктивної роботи, народження спільних ідей та їх подальшої реалізації. Нехай усе вдається, нехай карантин не буде перешкодою, а лише стимулом до вдосконалення, і головне – усім здоров’я!», - виступив ректор.

Також своє привітання висловив проректор Державного аграрного університету Молдови Юрій Мельник.

Наступною до вітального слова запросили Надію Ковальчук, декана факультету бізнесу Луцького НТУ: «Рада вітати організаторів, гостей та учасників нашої конференції. Впевнена, що ті проблеми, які будуть підняті сьогодні під час нашої онлайн зустрічі, хвилюють усіх без винятку. Власне, ми усі сьогодні бачимо і розуміємо, що безпечність  потрібна завжди, а сьогодні це особливо актуально. Бережіть себе, своїх рідних, залишайтеся і працюйте вдома, займайтесь наукою і вдосконалюйтеся!» 

На завершення вступної частини, учасники конференції перейшли до секційного блоку. Так, першим доповідачем став випускник Луцького НТУ, завідувач відділу товарознавчих, гемологічних, економічних, будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності Волинського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України Віктор Серединський.

Він розповів про «Особливості дослідження бурштину під час проведення судової гемологічної експертизи», а також обговорив із ректором Луцького НТУ Петром Савчуком напрямки подальшої співпраці. Зокрема, йшлося про проведення експертизи бурштину та інших цінних матеріалів із використанням потужностей кафедри матеріалознавства, а також напрацювання спектру подальшої взаємодії.

Наступною щодо викликів сьогодення до управління якістю товарів виступила Юлія Олімпіюк, заступник начальника відділу зовнішніх зв’язків Волинської торгово-промислової палати.

Потому своїми науковими дослідженнями поділилися  студенти Луцького НТУ. Відтак, Ганна Савієвська, магістрант освітньо-професійної програми «Товарознавство та експертиза в митній справі» доповіла на тему: «Фактори формування асортименту та підвищення попиту на жіноче взуття». Мар’яна Гуль, студентка освітньо-професійної програми «Товарознавство і торговельне підприємництво» виступила з доповіддю: «Сучасні тенденції  на  ринку нафтових палив в Україні». Ірина Бруцька, студентка освітньо-професійної програми «Митна справа і торгівля» розповіла про «Вдосконалення процесів товаропостачання за допомогою застосування логістичних підходів».

Ганна Мигляс, студентка освітньо-професійної програми «Товарознавство і торговельне підприємництво» представила доповідь про «Ринок лляного текстилю у світі».

А на завершення, Софія Поварчук, студентка освітньо-професійної програми «Товарознавство і торговельне підприємництво» підсумувала обговорення проблемами технічного регулювання в Україні та світі.

Олена Третяк, інформаційний відділ