Перейти до основного вмісту

МІЖНАРОДНЕ НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНЕ СТАЖУВАННЯ
В ПОЛІТЕХНІЧНОМУ ІНСТИТУТІ БРАГАНСИ
(INSTITUTO POLIT?CNICO DE BRAGAN?A)

Політехнічний Інститут Браганси (Instituto Polit?cnico de Bragan?a, надалі IPB) – це сучасний та прогресивний вищий навчальний заклад у невеликому, дуже гарному і затишному місті Браганса (населення якого налічує близько 20 тисяч жителів) на півночі Португалії. IPB – університет, у якому навчається близько 7000 студентів, із них близько 13% – іноземні студенти – представники різних рас і національностей.

Співпраця між Луцьким НТУ та Політехнічним університетом Браганси (надалі IPB) розпочалася з 2012 року від участі в проекті Програми TEMPUS IV “Лідерство та управління змінами у сфері вищої освіти”. Протягом 5 років навчальні заклади проводили спільні міжнародні науково-практичні конференції, обмінювалися науково-педагогічним досвідом, студенти мали змогу отримати диплом магістра обох закладів.

 

У період з 2 по 13 жовтня нинішнього року декан факультету бізнесу Надія Хвищун та завідувач кафедри міжнародних економічних відносин Лариса Савош пройшли науково-педагогічне стажування в IPB, яке передбачало:

участь у навчально-методичному проекті «Нові педагогічні методики у вищій школі», який реалізовується Інститутом технологій та менеджменту (координатор – Луіс Фролен Рібейро) спільно з Політехнічним Інститутом Оденсе, Данія (координатор – Арне Свінс);

– робочі зустрічі із віце-президентом IPB Луісом Мануелем Сантосом Паішом, віце-директором Інституту технологій та менеджменту Нуно Рібейро, координатором центру наукових досліджень UNIAG Паулою Одете Фернандес, завідувачем кафедри менеджменту Антоніо Боргес Фернандес, завідувачем кафедри механіки Жоао Сілва, керівником курсу «Міжнародний менеджмент» Альсіною Нунес, фахівцем міжнародного відділу Наталією Сантос, координаторами програми Erasmus+ на кафедрі менеджменту Жозе Карлосом Лопесом та Нуно Філіпе Моутіньо.

 

Під час зустрічей були представлені напрями і результати наукової роботи IPB та Луцького НТУ, обговорено нові напрями співпраці через обмін науковим і педагогічним досвідом, проведення спільних наукових досліджень, спільних конференцій та рецензування наукових статей колег. Також було акцентовано увагу на особливості підготовки проектної заявки в рамках програми Erasmus+ у 2018 році.

Під час наукового стажування викладачі нашого університету відвідали лекційне заняття «Корпоративні фінанси» професора Жозе Карлоса Лопеса та методичний семінар «Особливості виконання кваліфікаційних робіт у рамках програми подвійного диплому» професора Луіса Кости. Заняття були цікаві і особливі. Студенти готували презентації за самостійно опрацьованим матеріалом, працювали в групах, розглядати дискусійні питання, разом із викладачами працювали над проблемними питаннями. Вразила активність і відповідальність студентів: жодного непідготовленого студента на усіх заняттях!

 

Займалися науковими дослідженнями з використанням наукової бази Політехнічного Інституту Браганси, результати яких плануємо опублікувати спільно з португальськими колегами.

Під час перебування в IPB була відчутна гостинність, уважність, чуйність, щирість і повага наших португальських колег, а також усі мали можливість побачити навчальні аудиторії із мультимедійним обладнанням та автоматичною системою контролю присутності, різнопрофільні лабораторії із сучасним обладнанням, бібліотеку, кімнати для роботи і відпочинку викладачів, кафетерій, їдальню, ресторан. Португальські колеги познайомили із організацією роботи інституту. Вразило те, що документообіг повністю автоматизований: робочі програми, методичне забезпечення, журнали відвідування, відомості, інші документи заповнюються лише в електронному вигляді.

Справді радісним моментом була зустріч із нашими колишніми студентами Євгенієм Селівончиком, Оленою Долід, Лідією Кривов’язюк, Юлією Семенченко, Катериною Савош. Приємно було почути про їх успіхи у навчанні і житті! Щиро тішимося їх наполегливістю і цілеспрямованістю і бажаємо здійснення усіх задумів!

Виконавши програму стажування, мали можливість не лише підвищити свій науково-методичний рівень, а й поспілкуватися із викладачами і студентами, познайомитися із історією, особливістю організації і традиціями Політехнічного Інституту, відвідати відомі історичні місця Португалії.

 

Щиро вдячні Віце-Президенту Політехнічного Інституту Браганси (Португалія) Луісу Мануелю Сантосу Паішу за запрошення на наукове стажування, а всім португальським колегам за відкритість, приязнь, доброту, опіку, за безцінний досвід, який будемо використовувати у своїй професійній діяльності, і, звичайно, за яскраві і незабутні враження про Португалію, які назавжди залишаться у наших серцях!

Надія Хвищун,
декан факультету бізнесу Луцького НТУ

Лариса Савош,
завідувач кафедри міжнародних економічних відносин
Луцького НТУ