Перейти до основного вмісту

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Цей день відзначають і в Україні уже 24 роки поспіль.

Це свято досить молоде. Воно було запроваджене у листопаді 1999 року згідно з тридцятою сесією Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Історія свята, на жаль, має трагічний початок.

21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської, мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови.

Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.

Як ніколи і ми розуміємо значення рідної мови, коли ворог нахабно намагається її спотворити, знищити, стерти із пам’яті мільйонів людей. І сьогодні, в часи війни, ми надаємо рідній мові особливого значення, життєвого значення.

До Міжнародного дня рідної мови тематичну виставку підготували фахівці бібліотеки ЛНТУ. Усі бажаючі мають можливість ознайомитися із книжковою експозицією, де представлене різноманіття словників, довідникової літератури, публіцистичних і художніх видань про українську мову.

бібліотекабібліотекабібліотекабібліотекабібліотекабібліотекабібліотекабібліотекабібліотекабібліотекабібліотека