Перейти до основного вмісту

16 квітня 2024 року на базі ЛНТУ відбулася перша Всеукраїнська науково-практична конференція «Верхова їзда: здоров’я, розвиток та спорт».

Основна мета конференції – об’єднати всіх кіннотників України та зробити кінний спорт та верхову їзду ще ближчою та доступнішою для молоді.

Економіка Економіка


Організаторами конференції стали:

-  Луцький національний технічний університет. З вітальним словом виступили: декан факультету бізнесу та права, д.е.н; професор Ковальська Л.Л., декан факультету цифрових,освітніх та соціальних технологій; к.т.н., доцент Герасимчук Г.А.; завідувач кафедри економіки професор Шубалий О.М., завідувач кафедри соціогуманітарних технологій к.іст.н., доцент Жук О.М. та завідувач кафедри фізичної культури, спорту та здоровʼя ЛНТУ к.пед.наук, доцент Ковальчук В.Я.;

- ГО «Всеукраїнська Федерація кінного спорту України» на чолі із її Президентом Міловановим А.А.;

- Тернопільський національний педагогічний університет ім В.Гнатюка. Із вітальним словом виступив декан факультету фізичного виховання кандидат наук із фізичного виховання і спорту, доцент Шандригось В.І. та заступник декана факультету фізичного виховання з наукової роботи та міжнародного співробітництва доктор пед.наук, професор Гуменюк С.В.;

- Черкаський державний технологічний університет. Із вітальним словом виступила завідувач кафедри соціального забезпечення к.е.н, доцент Бєлова І.О.

Зареєструвалося на даний захід понад 150 учасників, які відвідали онлайн-трансляцію конференції протягом усього дня.

Економіка Економіка Економіка Економіка


«Сьогодні ми творимо нову кінну культуру», - саме цей вислів став гаслом нашого онлайн-заходу.

Конференція стала платформою для обміну ідеями та досвідом у сфері верхової їзди та кінного спорту. На заході висвітлювався широкий перелік тем ю; від гуманного поводження із тваринами до освітніх програм, закордонного досвіду тренерської діяльності і людино-тваринної взаємодії.

Учасниками конференції стали провідні фахівці кінної галузі, спортсмени, коневласники, підприємці, освітяни та науковці зі всієї України. Що важливо – конференція змогла стати початком консолідації кінної спільноти, а також створити сприятливі умови для поглиблення і розширення співпраці між кіннотниками та представниками інших сфер діяльності.

Враховуючи кількість пропозицій, ідей та запитань під час заходу, можна говорити про те, що на сьогодні для розвитку кінної сфери нам вкрай необхідні різноманітні форуми, круглі столи та конференції, які дозволять налагодити комунікацію як в середині кінної спільноти, так і за її межами.

Економіка Економіка Економіка Економіка


Ми маємо чудові освітні програми із розвитку дитячого та молодіжного кінного спорту. Маємо чудових суддів, тренерів та прекрасні локації для розвитку кінного спорту в Україні.

Родзинкою заходу стали презентації і про «робочу верхову їзду», і про нашу українську колоритну породу коней- гуцульську, і про граційних та енергійних арабчиків, котрі здатні лікувати людську душу та тіло.

Поділилися гіркими реаліями життя під постійними обстрілами Сумська кінна ДЮСШ. Прослухали розповідь, як і чим живуть релоковані клуби України.

Багато часу також приділили обговоренню тем з іпотерапії, іповенції, адаптивному кінному спорту та міжнародному практичному досвіду.

Давайте разом будувати майбутнє кінного світу України, де головними цінностями будуть люди партнерство, професіоналізм та єдність!

Щиро дякуємо усім спікерам за цікаві та інформативні виступи, а усім учасниками за увагу та активне обговорення!

Бажаємо натхнення та майбутніх Перемог усім нашим юним вершникам та їхнім тренерам.

Також щиро дякуємо ЗСУ! Завдяки їхній титанічній роботі, ми маємо можливість проводити такі заходи!

 

Доцент кафедри економіки Антоніна Гордійчук

керівник ГО "Поні клуб "Shetland" Басараб Аліна