На День відкритих дверей – в Люблінську Політехніку

20-21 березня 2015 року студенти з різних факультетів Луцького НТУ мали можливість відвідати Дні відкритих дверей Люблінської Політехніки. Захід проводився в рамках спільного польсько-українського проекту «ПЛ-НТУ транскордонний обмін досвідом» Програми Транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013, що фінансується за кошти Європейського союзу через Європейський інструмент сусідства та партнерства.

Проведення подібного заходу є подією для польського університету. Студенти та викладачі різних факультетів Люблінської Політехніки представляли магістерські програми, на які можна поступати студентам після успішного закінчення бакалаврату. Представники кожного факультету розповідали про перспективи та специфіку тої чи іншої магістерської програми, розповсюджувались інформаційні матеріали про  освітні пропозиції та умови навчання. Студентам Луцького НТУ показали навчальні аудиторії і лабораторії тих факультетів, інтерес до яких вони виявили.

День відкритих дверей розпочався з урочистого виступу ректора Люблінської Політехніки – Пьотра Кацейко, який радо привітав українську делегацію та закликав до майбутньої плідної співпраці. В рамках проведеного заходу студенти мали змогу перевірити свої навики польської мови, а що найголовніше – ознайомитись із факультетами та спеціальностями ВНЗ як зі слів представників польського студентства, так і з буклетів та сувенірно-інформаційної продукції.

Знайомство з університетом продовжилось у конференц-залі, де для українських студентів виступив голова приймальної комісії – Павел Комада, що більш детально розповів про спеціальності Люблінської Політехніки, можливості стажування за кордоном та працевлаштування після завершення навчання в університеті, відокремив особливості та переваги навчання наших студентів за програмою подвійного диплому.

Після завершення презентації студенти оглянули навчальні корпуси, зокрема відвідали факультет будівництва та архітектури, менеджменту, електротехніки та інформатики і механічний факультет. Приємно вразила наших студентів лабораторія із новим обладнанням, де студенти можуть проводити певні дослідження, бібліотека та новостворений відділ, який допомагає студентам «Політехніки» розпочати власний бізнес.

Делегати з Волині мали змогу прогулятись вулицями Старого міста та ознайомитись з культурними пам’ятками Польщі. Поїздка до Любліна залишила незабутнє позитивне враження як про Люблінську Політехніку, так і Люблін загалом.

Враженнями від поїздки поділились студентки 5-го курсу Дарія Толстушко та Юлія Карпінська.

Дарія:  «Поїздка подарувала лише теплі та приємні емоції! Люблін для мене місто знайоме, а от в «Політехніці» побувала вперше. Вразило те, як поляки нас приймали. Щирі та добрі люди, завжди посміхаються. Там не відчуваєш себе «не в своїй тарілці», тим більше, що часто зустрічаються земляки. Ми побували в усіх корпусах університету, побачили багато нового, тому час минув дуже швидко»

Юлія: «Зустрічали нас представники Бюро програм Східного партнерства, які також є українцями та навчались в університеті за програмою подвійного диплому. Спілкування з організаторами було дуже приємним, адже з перших вуст ми могли дізнатись про особливості навчання українців у Люблінській Політехніці, дозвілля студентів. Крім того, ми почули багато цікавого про життя за кордоном, ментальність та культуру Любліна».

Галина МИКИТЮК