Перейти до основного вмісту

На факультеті бізнесу –
майстерня з управління проектами

У час технологічної та інформаційної революції із постійно зростаючою швидкістю та складністю зміни бізнес-процесів діяльності на перший план професійної підготовки керівника виходять вміння здійснення та управління проектною роботою. Важливість проектного менеджменту відчутна сьогодні в усіх сферах нашого буття.

Питання проектного менеджменту також розглядалися і врамках IІІ Міжнародної науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих вчених «Актуальні проблеми менеджменту в умовах інноваційного розвитку економіки», яка відбулася на факультеті бізнесу 25-26 березня 2016 року.

Назвичайно цікавим заходом 26 березня була організована факультетом бізнесу та підрозділом неперервного навчання Луцького НТУ «Майстерня з управління проектами», тренерами якої були гості зДВНЗ «КНЕУ ім. В.Гетьмана», волонтери ГО «Поруч»– Марія Тищенко та Ганна Скитьова. Серед учасників – викладачі, студенти та випускники Луцького НТУ.

 

Учасники мали змогу ознайомитися з особливостями проектної діяльності: термінологією, структурою проекту, пропозиції та аплікаційної заявки, етапами підготовки, написання і подання проектних пропозицій, особливостями заповнення бюджетної заявки проекту та створення проектного колективу, фандрейзингом.

 

 

Тренери надзвичайно успішно використали інтерактивні методики викладання та від самого початку відійшли від класичних схем подачі інформації, поступово скеровуючи учасників до формування правильного погляду на ті чи інші питання. Враженнями від участі в заході поділилися викладачі та студенти:

Алла Тендюк, доцент кафедри менеджменту та маркетингу: «Це досвід, який надихає та заряджає. Ще раз переконалася, що майбутнє за інтерактивними методиками викладання. Потрібно відмовлятись від застарілої системи викладання «лекція –опитування», а активно запроваджувати нові тренінгові та коучингові програми, стимулювати активність та особистий розвиток студента, впроваджувати групові методи роботи, підтримувати індивідуальний підхід. Цілеспрямованість, креативність, всебічний розвиток, постійне професійне зростання на всіх рівнях: студент-викладач + знання мов – за цією формулою майбутнє!»

Орест Пахолюк, доцент кафедри промислового та цивільного будівництва: «Справжнім відкриттям став кейс «Моделювання проекту». Активне моделювання процесу в групах, несподівана зміна складу груп, необхідність миттєво адаптуватись і співпрацювати з колективом, доносити свою думку і сприймати думку колег для досягнення результату в дуже стислі терміни стали чудовим закінченням заходу. Велика вдячність спікерам та організаторам!»

Олександр Бурбан, студент групи «ЕП-21»: «Море позитивних емоцій, корисна інформація, тепла атмосфера – саме так постає в пам'яті «майстерня», яка залишила незабутні враження. Усі присутні мали змогу прослухати чудову лекцію по створенню власного проекту від справжніх фахівців, а захоплюючі ігри та різноманітні завдання допомогли відразу на практиці закріпити отримані навички. Саме такі заходи, на мою думку, спонукають до активної життєвої позиції та дозволяють по-справжньому розкрити свій потенціал».

Велика подяка Марії Тищенко та Ганні Скитьовій за цікавий, високоякісний, продуктивний, насичений захід, вдале поєднання науково-теоретичної і практичної частини.

Факультет бізнесу та підрозділ неперервного навчання Луцького НТУ надалі планують запрошувати цікавих спікерів на зустрічі. Стежте за оголошеннями! J

Надія Хвищун,
декан факультету бізнесу

Коротко про спікерів:

Марія Тищенко – виконавчий директор громадської організації «Поруч», к.е.н, доцент кафедри політичної економії; ментор команди з реалізації соціальних проектів Enactus KNEU (Переможці національних змагань з соціальних проектів, 2014 року), тренер Федерації миру в України; Дослідник міжнародних проектів: Європейської Комісії SEARCH – «Обмін активами знань: міжрегіонально згуртовані сусідні регіони» 2012 р.; проекту «Місцеве самоврядування в Україні: підвищення кваліфікації та прикладні дослідження» (Норвезький Інститут регіонального розвитку) 2009-2014;

Ганна Скитьова – к.е.н, доцент кафедри стратегії підприємств, сертифікований менеджер проектів, сертифікований бізнес-тренер, фасилітатор; має 15-річний досвід проведення бізнес-тренінгів і консалтингу (SNtSoftTronic, МТС, Київстар, NovaNordisk, ЗАТ «Запоріжстрансформатор», ВАТ Чернигівхімволокно, Корпорація «Артеріум», ЗАТ «Квіза-трейд», ПроКредит-Банк, Ексимбанк, Раффайзенбанк Аваль, Укрсиббанк, KraftFoodsUkraine, ЗАТ «Будпроект», АТ «Ампер», ІБК «Місто», RuukkiUkraine, Lafarge та ін.) 15-річний досвід роботи в міжнародних програмах (WorldBank, USAID, PAUCI, Know-HowFund, OpenSocietyInstitute, Vienna IAS, BritishCounciletc.), 12-річний досвід участі та управління проектами співпраці з державними органами управління і влади (Адміністрація Президента України, Державна регуляторна служба України, Фонд державного майна України).