Перейти до основного вмісту

На факультеті бізнесу
обговорили стратегію розвитку Луцька

1 жовтня 2015 року на факультеті бізнесу Луцького НТУ відбувся круглий стіл за участю практиків, громадських діячів та науковців на тему «Стратегія Луцька – пропозиції бізнесу, громади, науки». Запрошували до участі представників влади, науковців, бізнесу, молодь та усіх, кого цікавить розвиток Луцька. Метою зустрічі стала розробка пропозиції щодо розвитку стратегічних напрямів Луцька з врахуванням вимог сьогодення та спираючись на досвід міст-партнерів.

Гостями заходу стали координатор освітніх програм «BRAIN ACADEMY» у місті Луцьку Михайло Олійник, голова правління ГО «Асоціація регіонального розвитку» та модератор зустрічі Петро Гоцалюк, проректор з науково-педагогічної роботи Луцького НТУ Валентин Талах, керівник фірми «Ідейл» Вадим Махомед, доктор економічних наук, професор, декан факультету бізнесу Тарас Божидарнік.

 

Визначивши, що найактуальнішими сферами розвитку сучасного міста є ІТ та туризм, учасники зосередились на можливому запозиченню досвіду таких міст як Львів та Тернопіль. Йшлося про створення так званих бек-офісів, колл-центрів та кластерів. Про результати роботи луцького ІТ-кластеру розповів один із ініціаторів його створення Вадим Махомед.

 


Присутні говорили про невелику кількість кваліфікованих кадрів в ІТ-сфері та про можливі варіанти розв’язання цієї проблеми за допомогою модернізації навчальних програм. Адже сучасна багата країна виготовляє та продає високотехнологічні товари. Україна ж на сьогодні товари з доданою вартістю може лише купувати.

 


«Найголовніша проблема ІТ-освіти сьогодні – це те, що діти не бачать себе спеціалістами в ІТ. Виховати спеціаліста для ІТ – це виховати універсального солдата, а це не реально. Тому важливо, щоб майбутні фахівці проходили ще й спеціалізацію, навчалися конкретних навичок. Інакше у нас і далі не буде з ким працювати», – зазначив Вадим Махомед. «Вивчити мову програмування – це як вивчити одну з іноземних», – додав Михайло Олійник.

Актуалізував не менш важливу проблему «відтоку мізків» з Волині голова правління Асоціації регіонального розвитку Петро Гоцалюк. Адже такі міста як Львів, Київ пропонують привабливіші умови праці та вищу заробітну плату. І для того, щоб конкурувати з Львівським ІТ-кластером, слід об’єднати зусилля всім – місцевій владі, бізнесу, навчальним закладам.

Галина МИКИТЮК