Перейти до основного вмісту

На факультеті бізнесу –
воркшоп від Луїса Рібейро

23 березня 2016 року, з ініціативи кафедри економічної теорії та міжнародної економіки факультету бізнесу вперше викладачі та студенти Луцького НТУ мали можливість відвідати workshop професора Політехнічного інституту Браганса (Португалія) Луіса Рібейро на тему «Technical and economic parameters for the valuation of Renewable Energyproject» («Техніко-економічні показники оцінки ефективності проектів із відновлювальних джерел енергії»).

Дослівний переклад терміну workshop (воркшоп) – робоча майстерня. Основна відмінність воркшопу від інших навчальних заходів – це висока інтенсивність групової взаємодії, активність і самостійність учасників, актуальний досвід, особисті переживання.

Захід розпочався із з’ясування питання, що таке енергія - послуга чи товар, та яка її роль у нашому повсякденному житті. Було розглянуто основні відновлювані джерела енергії, використання яких сприяє вирішенню не тільки проблеми енергопостачання, але й багатьох екологічних, економічних та соціальних проблем.

Керівник воркшопу професор Луіс Рібейро представив особливості використання відновлюваних джерел енергії в Португалії та визначив основні перспективи та проблеми їх використання в Україні.

Захід проводився англійською мовою, що не заважало викладачам і студентам активно працювати, використовуючи особистий досвід і знання щодо перспектив та проблем відновлювальної енергетики.

Професор Луіс Рібейро надзвичайно майстерно провів воркшоп, успішно використовуючи інтерактивні методи викладання, поступово скеровуючи учасників до формування правильного погляду на питання відновлюваної енергетики.

Щасливі посмішки студентів в кінці воркшопу – це найвища оцінка і найкраща нагорода! Усі учасники заходу отримали сертифікати про участь у воркшопі професора Луіса Рібейро. Враженнями від участі поділилися викладачі та студенти.

 

Лариса Савош, завідувач кафедри економічної теорії та міжнародної економіки: «Вразила динамічність і професійність заходу! Вже з перших хвилин воркшопу всі учасники активно включились у роботу. Доброзичливість керівника і постійні дискусії дозволяли студентам проявити себе, висловити і обґрунтувати свою думку, самостійно прийти до висновків. Окрім того, учасники заходу мали прекрасну нагоду попрактикувати англійську мову. Отримала чудовий досвід проведення воркшопів, який планую використовувати у своїй викладацькій діяльності. Щиро дякую керівнику і організаторам воркшопу!»

Орест Пахолюк, доцент кафедри промислового та цивільного будівництва: «Воркшоп професора Луіса Рібейро вигідно відрізнявся від звичного для нас лекційного заняття. Матеріал охоплював технічні питання і пов’язував їх причинно-наслідковими зв’язками із економічними, створюючи тим самим струнку загальну картину проектів з відновлюваної енергетики.

Невимушена атмосфера воркшопу сприяла активному обговоренню поточного питання. Спікер із властивим йому позитивом і хорошим настроєм старався охопити усіх учасників, дати їм можливість висловити свою думку.

Приємно також було чути впевнену англійську мову нашої молоді, їх можливість вільно сприймати інформацію та висловлюватись. Заходом залишився дуже задоволений, а цікаві підходи до способу подачі інформації буду впроваджувати у навчальний процес».

Юлія Семенченко, студентка групи ЕП-31: «Цей курс був цікавий форматом проведення, який відрізнявся від традиційного. Професору вдавалося підтримувати візуальний контакт із цілою аудиторією. Використання виразної міміки, влучних жартів дозволило створити невимушену і дружню атмосферу та спонукало до активної співпраці. Важлива роль відвелася дискусії між професором та студентами з питань можливості застосування альтернативних джерел енергії в Україні. Кожен з нас міг висловити свою думку. Це був дуже корисний досвід!».

Олександр Вінцюк, студент групи ЕЕм-51: «Я давно цікавлюсь проблемами відновлювальної енергетики, тому з нетерпінням чекав на цю зустріч! Професор Луіс Рібейро розповів про особливості отримання енергії із альтернативних джерел та впровадження цих технологій в Португалії. Найважливішим акцентом воркшопу, на мою думку, була проблема їх впровадження в Україні: низька ціна на «зелену електроенергію» при її продажу в енергосистему, в порівнянні з європейськими країнами, не стимулює приватний сектор до впровадження альтернативних джерел енергії. Цей захід дав мені поштовх для подальших наукових пошуків».

Висловлюємо щиру подяку професору Політехнічного інституту Браганса Луісу Рібейро за цікавий, високоякісний, продуктивний воркшоп, який нікого не залишив байдужим.

Факультет бізнесу Луцького НТУ і надалі планує організовувати воркшопи провідних європейських науковців. Стежте за оголошеннями!

Надія Хвищун,
декан факультету бізнесу

Довідково. Луіс Фролен Рібейро – професор кафедри механіки Політехнічного інституту Браганса (IPB), професор університетуTr?s-os-Montes e AltoDouro (UTAD), науковий співробітник науково-дослідного центру з відновлюваних джерел енергії (CIENER, Португалія), відомий винахідник.

Луіс Рібейроє автором 4 книг. Крім того, він отримав 4 премії, пов'язані з інноваціями в галузі відновлюваної енергетики, зокрема, енергії вітру і енергоефективності, та був нагороджений кількома міжнародними групами такими як EDP Group, AltranGroupі Консорціуму Європи і Близького Сходу ETRERA 2020.

Луіс Рібейро є членом ряду європейських дослідницьких проектів, таких як New European Wind Atlasі Wind Scanner.eu та підтримує регулярне співробітництво з ДатськимТехнічним університетом і з Національним центром атмосферних досліджень NCAR в Сполучених Штатах.

Професор Луіс Рібейро є незалежним Експертом Європейського Союзу з питань енергетики та інновацій і засновником Міжнародного науково-дослідного центру погоди для португаломовних країн і Африки.