23 квітня 2024 року відбулася зустріч студентів факультету комп’ютерних та інформаційних технологій з розробником Артемом Каварою. Артем працює на посаді Software Engineer у компанії «EPAM Ukraine» та має більше трьох років комерційного досвіду в реалізації ІТ-проектів.

Лектор провів презентацію на тему «Налаштування CI/CD процесів під час розробки ПЗ».

Іпз Іпз

Під час зустрічі спікер нагадав студентам про сучасні методології розробки програмного забезпечення, їхні переваги та недоліки. Розповів про налаштування CI/CD процесів під час розробки ПЗ. Це практика розробки ПЗ, під час якої кожен член команди постійно інтегрує результати роботи. Кожна інтеграція верифікується успішним результатом тестування.

Іпз Іпз

Доповідач звернув увагу на найпопулярніші сервери CI, зупинившись детальніше на відкритому інструменті для безперервної інтеграції Jenkins. Він допомагає автоматизувати частину процесу розробки ПЗ, яка не потребує участі людини.

Далі перейшли до практичної частини, де Артем продемонстрував на конкретних прикладах налаштування процесу розробки ПЗ з допомогою зазначених сервісів та інструментів.

Іпз Іпз

Артем Кавара зауважив, якщо студенти ще не визначилися з конкретним напрямом свого розвитку в ІТ, варто розглянути актуальний напрям DevOps.

Зустріч завершили відповідями на питання студентів.

Дякуємо Артему Каварі за цікаву зустріч!

Кафедра ІПЗ