Перейти до основного вмісту

Досвід закордонних колег для розвитку сучасної науки в Україні має неабияке значення. 24.04.2024 року на факультеті аграрних технологій та екології відбулась гостьова лекція шведської колеги з кафедри енергетики та технологій Шведського сільськогосподарського університету, професорки Cecilia Lalander на тему «Reuse potential and technologies for safe nutrient recycling». 
 

Фате Фате Фате


Лекція була проведена для українських науковців та здобувачів з Державного біотехнологічного університету (м. Харків), Луцького національного технічного університету та Національного університету водного господарства та природокористування (м. Рівне). 

Питання переробки відходів, що біорозкладаються в Україні, має вкрай важливе значення. Відсутність фінансової підтримки та державного нагляду призводить до їх накопичення, втрати поживних речовин та забруднення атмосфери та ґрунтових вод. Отже, цінний ресурс перетворюється на небезпечні матеріали. Тому важливо розглянути та обговорювати це питання не лише на науковому рівні, а й у рамках навчання студентів.

Фате Фате Фате


Лектор в ході доповіді розповіла про потенціал повторного використання та технології безпечної переробки відходів органічного походження. Цікавим був той факт, що в ході переробки можна отримати декілька корисних продуктів, а саме біогаз, компост та корм для тварин.

Фате Фате Фате Фате


Щиро вдячні Сесилії та нашій українській колезі к. с/г. н. Оксані Валецькій, яка зараз перебуває на науковому стажуванні у Шведському сільськогосподарському університеті, за запрошення та всебічний аналіз існуючих підходів до переробки поживних речовин, включаючи їх переваги та недоліки, а також за те, що вони поділилася досвідом. 
 

Фате Фате


ФАТЕ