Перейти до основного вмісту

Традиційно, на початку другого семестру, на кафедрі екології зібралися роботодавці та випускники, партнери та колеги, науковці та наші студенти для обміну думками щодо змісту проєктів освітніх програм «Екологія» за першим (бакалаврським) та другим (магістерським) рівнем вищої освіти, які були оприлюднені для громадського обговорення та внесення пропозицій щодо вдосконалення у визначені терміни.

Обговорення проходило у жвавій та доброзичливій, конструктивній атмосфері, адже його учасники – це давні партнери кафедри, члени Ради роботодавців ФАТЕ, наші випускники, керівники виробничих практик здобувачів, колеги із наукової діяльності.

ЕкологіяЕкологіяЕкологія


На початку заходу завідувач кафедри, доцент, к.і.н. Василь Іванців наголосив на важливості обміну думками щодо модернізації структури та змісту освітніх компонентів, а також виконав приємну місію, вручивши сертифікат учасника міжнародного заходу, ХІІІ Міжнародної науково-технічної конференції «Рослини та урбанізація», що проходила 1 лютого на базі Дніпровського державного аграрно-економічного університету, директору Черемського ПЗ Володимиру Мирці, який взяв участь в заході у науковій колаборації з викладачами кафедри екології.

ЕкологіяЕкологіяЕкологія


На початку зустрічі гаранти ОП бакалаврського та магістерського рівня к.г.н., доцент Віталіна Федонюк та к.г.н., доцент Микола Федонюк проінформували присутніх про ті зміни, що пропонує викладацький колектив кафедри до освітніх програм, про фідбеки, отримані від студентів, про результати вибору вибіркових компонентів здобувачами у поточному навчальному році та спрямування і прерогативи такого вибору. Зокрема, Микола Федонюк відзначив, що ОП «Екологія» другого (магістерського) рівня вищої освіти була суттєво модернізована у минулому навчальному році, вона повністю відповідає Стандарту вищої освіти даної спеціальності, отримала ряд позитивних відгуків присутніх у зв’язку з введенням до її змісту ОК «Екологічне управління регіонів і територіальних громад», яка відображає фокус програми.

Багато думок та ідей були висловлені щодо ОП «Екологія», місцями обмін думками переростав у активні дискусії. Так, випускниця кафедри, головний спеціаліст відділу земельних ресурсів та кадастру Підгайцівської сільської ради Людмила Чоп наголосила на важливості обраного кафедрою та університетом напрямку співпраці з територіальними громадами та спільної реалізації екологічних проєктів, звернула увагу на можливість проведення окремих практичних занять для студентів безпосередньо у громадах, висловила побажання глибшого вивчення в рамках ОП питань утилізації, збору та сортування відходів.

ЕкологіяЕкологіяЕкологіяЕкологія


Володимир Мирка, член Ради роботодавців ФАТЕ, директор Черемського ПЗ, підтримав пропозицію групи забезпечення та гаранта ОП «Екологія» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти Миколи Федонюка щодо необхідності розширення змісту дисципліни «Формування екомережі» для глибшого вивчення біорізноманіття регіону, його раритетної складової. Представник бізнесових структур, комерційний директор «Промагроінвест» Анатолій Кривов’язюк наголосив на важливості введення тем та розділів, присвячених сучасним аспектам євросертифікації та стандартизації агропродукції, водночас доцент кафедри екології, к.с.-г.н. Сергій Бондарчук розповів про свій досвід розробки саме цієї тематики у рамках навчальних курсів, які викладаються на кафедрі («Екологічне інспектування» та інші).

Борис Бабеляс, заступник начальника Північно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, випускник кафедри, член Ради роботодавців ФАТЕ, звернув увагу присутніх на важливість і доцільність в сучасних умовах вивчення майбутніми магістрами основ екологічного маркетингу і менеджменту, пропозиція введення в ОП такого освітнього компонента або окремих тем та модулів була підтримана також членом групи забезпечення даної ОП, професором, д.е.н., завідувачем кафедри економіки Олександром Шубалим.

ЕкологіяЕкологіяЕкологія


Докторка біологічних наук, професорка кафедри ботаніки і методики викладання природничих наук Волинського національного університету імені Лесі Українки Оксана Фіщук відзначила збалансованість та гарну структуру ОП магістерського рівня «Екологія», відповідність даної програми Стандарту вищої освіти за спеціальністю.

Як завжди, активну участь в обговоренні взяли представники Державної екологічної інспекції у Волинській області: заступник начальника ДЕІ Сергій Дудка, випускник кафедри, член Ради роботодавців ФАТЕ, багаторічний Голова ЕК на кафедрі екології, а також Андрій Філюк та Ярослав Цюх – випускники кафедри, що завершили навчання цього року за дуальною формою освіти та обіймають посади провідних спеціалістів відділів ДЕІ. Серед внесених пропозицій – розширення тем в окремих ОК ОП «Екологія» бакалаврського рівня, присвячених правовим аспектам у галузі природоохоронної діяльності, та введення блоків чи модулів, у яких вивчалася б екологічна компонента ринку нафтопродуктів та паливно-мастильних матеріалів. Паралельно до майбутнього виступу перед студентами запросили очільника нещодавно створеного сектору державного ринкового нагляду ДЕІ Юрія Чижевського, випускника кафедри екології.

Директор Поліської дослідної станції ННЦ «Інститут ґрунтознавства і агрохімії імені О.Н. Соколовського», ст.н.с., к.с.-г.н. Володимир Гаврилюк звернув увагу на важливість вивчення та аналізу екологічних змін в грунтах регіону, у тому числі таких, що спричинені військовою агресією росії. Підключилися до дискусії і здобувачі: Вероніка Михайлюк, магістр 1 року навчання, відмітила, що до усіх попередніх побажань студентів прислухалися, зокрема, у цьому році вони мали змогу вперше обрати новий курс «Мілітарна екологія», введення якого обговорювалося у попередні роки, і який студенти вивчають зараз. Здобувачки бакалаврату Карина Хомік, Евеліна Стрілецька підтримали пропозиції щодо розширення вивчення правових аспектів екологічної діяльності і перенесення дисципліни «Екологічне право» на старші курси, для кращого розуміння змісту даного курсу студентами.

ЕкологіяЕкологія


В обговоренні освітніх програм взяли участь доцент, к. т. н. Людмила Забродоцька, заступниця декана ФАТЕ з досліджень, доцент, к. с.-г. н. Марія Августинович, заступниця декана ФАТЕ з партнерства (член групи забезпечення ОП «Екологія» магістерського рівня), науково-педагогічні працівники кафедри екології: доцент, к.с.-г.н. Сергій Бондарчук, доцент, к.п.н. Людмила Коробчук, доцент, к.г.н. Ірина Мисковець, асистент Оксана Жадько та інші співробітники, технічну підтримку заходу забезпечував Ігор Пасичнюк. Активне обговорення продовжилося у дискусіях та обміні думками викладачів кафедри з стейкхолдерами після офіційної панелі, розглядалися практичні пропозиції щодо продовження циклів практичних занять у філіях кафедри. Директор Волинської філії ДУ «Інститут охорони ґрунтів України» Андрій Бортнік, к.с.-г.н., випускник кафедри екології, (на базі даної науково-виробничої установи створено одну з таких філій) долучався до розгляду питань у онлайн-форматі.

В результаті обговорення були вироблені спільні підходи і сформульовані концепції щодо покращення структури та наповнення змісту проєктів освітніх програм для екологів – магістрів та бакалаврів.

Ми завжди раді нашим стейкхолдерам у стінах ЛНТУ!

ЕкологіяЕкологія


Кафедра екології