На Покрови, в День захисника України

На свято Покрови Пресвятої Богородиці, у День захисника України, студенти факультету будівництва та дизайну відвідали у Луцькому гарнізонному госпіталі поранених військових. Зустріч справила неабияке враження. З дозволу головного лікаря відвідувачі спершу потрапили на святковий концерт, на якому ліричними українськими піснями та теплими словами вдячності відігрівали душі наших воїнів.

Після концерту бійці запросили студентів у хірургічне відділення, де вони проходять курс лікування від поранень. Дівчата з груп БДН-11 та БДН-41 самі напекли для наших захисників тортиків, кексів і різних смаколиків, повністю заставивши гостинцями стіл. Потім почали розпитувати хлопців про їхню службу, про поранення. Студентів цікавило абсолютно все: і обстановка на передовій, і якість обмундирування, і забезпеченість фронту технікою та озброєнням, і правдивість подачі сюжетів нашими ЗМІ.

Особливо говірким виявився Андрій Бандерат, солдат контрактної служби. Йому 27 років, сам родом зі Стороженця Рівненської області. Служить із 5 січня цього року. 12 січня потрапив на схід, наприкінці травня приїхав у відпустку, у серпні знову поїхав на фронт. У госпіталі з понеділка, 5 жовтня. Поранення в руку та ногу отримав, коли бойові дії уже не велись – диверсійна група ворога випадково натрапила на наших солдат, почалась стрілянина. Коли студенти поцікавились настроями місцевого населення, боєць розповів, що бувало по-всякому. Одні ставляться прихильно, інші називають карателями, питають, чому приїхали до них. І ніхто не знає, що у них «насправді в голові». От хоча б такий випадок. Приніс дідок меду хлопцям на КПП, а там – граната. Були поранені.

Але настрій у бійця хороший – мабуть тому, що сором’язливі дівчата бачать перед собою героя, і це надає наснаги та впевненості у тому, що все буде добре, що війна йде до завершення. Бажаємо нашим захисникам швидшого одужання, фотографуємось на згадку та прощаємось. Нехай Покров Богородиці захистить вас від ворогів –видимих і невидимих!

Світалана Ротко,
доцент кафедри промислового