Перейти до основного вмісту

НАРКОМАНІЯ – ПРОБЛЕМА СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА

Останнім часом в Україні спостерігається небачене зростання наркоманії. Найнеприємніше, що наркотики – це проблема майбутнього України. Сьогодні наркоманія поступово «молодіє», середній вік людей, які вживають нелегальні наркотики, стабільно знижується. Для більшості міст України наркоманія стала вже підлітковою проблемою. Вживання наркотиків веде до збільшення злочинів, в основному пов’язаних з фінансовими труднощами наркоманів, і штовхають їх на пошук коштів для придбання чергової дози наркотику. Відбувається деградація особистості підлітка, інтерес зводиться тільки до одного – як знайти ще наркотик.

«Щепленням» проти наркотиків може бути тільки бар’єр їхньої несприйнятливості, що виховується з дитинства. Як вважають фахівці, якщо профілактична робота ведеться на належному рівні, гостроту проблеми наркоманії можна знизити на 40 %.

У зв’язку з важливістю цієї проблеми на факультеті будівництва та дизайну Луцького НТУ постійно проводиться профілактична робота у цьому напрямку. Зокрема, валеологічне виховання молоді в ВУЗі в інтересах пропаганди здорового способу життя, застосування засобів інформаційного впливу, адаптованих до молодіжної аудиторії, під час проведення культурно-мистецьких заходів, дозвілля тощо.

Саме з ініціативи заступника декана Ольги Приступи та  куратора групи БДН-21, доцента Олександра Шимчука 31 березня 2016 року була організована зустріч студентів факультету з Василем Йоцом – старшим оперуповноваженим з особливо важливих справ ІІІ-го територіального Управління Департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції України.

Василь Йоц розповів про види наркотичних засобів, про загрози та  небезпеку для здоров’я і життя їх вживання, також про відповідальність за зберігання, вирощування, розповсюдження.

Лектор поінформував присутніх про те, що використання одного шприца для ін’єкції наркотику внутрішньовенно – найчастіше сприяє розвитку таких захворювань як СНІД, гепатит, зараження крові та ін. При героїновій залежності часто людина вмирає досить ще молодою, такі люди заледве  доживають до тридцяти років.

Розповідь Василя Йоца викликала жваве обговорення почутого. Після завершення лекції і від студентів, і викладачів лунало багато запитань. Всі вони отримали грунтовну відповідь доповідача і кожен з них для себе почерпнув багато нової інформації.

Олександр Шимчук,
куратор групи БДН-21

Фото: Марія Коваль,
асистент кафедри автомобільних доріг та аеродромів