Наукове стажування професорів Луцького НТУ
в Краківській політехніці

Науково-технічне співробітництво сприяє розвитку науки і техніки країн-учасниць, розвитку їх національних економік. Таке співробітництво між Луцьким національним технічним університетом та Краківською політехнікою імені Тадеуша Костюшко відбувається через реалізацію спільних програм науково-дослідницьких робіт, об’єднання наукових, фінансових і матеріальних ресурсів, створення спільних науково-дослідницьких груп фахівців тощо.

Так, у межах реалізації програм наукового співробітництва ректоратом Краківської політехніки були запрошені на наукове стажування професори з Луцького національного технічного університету: доктор економічних наук, завідувач кафедри фінансів Ірина Вахович, доктор економічних наук, завідувач кафедри економіки та підприємництва Любов Ковальська та доктор економічних наук, завідувач кафедри банківської справи Наталія Вавдіюк. Програма наукового стажування охоплювала тренінгові навчання з вивчення досвіду функціонування різних інституціях, а саме: центру трансферу технологій, інкубатора підприємництва, відділу фінансового менеджменту. Метою цієї програми є підтримка короткострокових наукових стажувань для обміну досвідом та встановлення міжнародних науково-технічних відносин.

У ході наукового стажування було визначено, що ефективними формами науково-технічного розвитку ВНЗ будь-якої країни є створення спільних науково-дослідних центрів, бюро, лабораторій для використання новітніх науково-технічних ідей, конструювання, маркетингових досліджень і техніко-економічних розрахунків. Відповідно, у Краківській політехніці імені Тадеуша Костюшко успішно функціонує бізнес-інкубатор підприємництва, в якому зосереджені основні елементи інфраструктури підтримки інноваційного підприємництва, створені умови для реалізації таких ідей з використанням різноманітних методів та форм фінансування. А основними завданням центру трансферу технологій є впровадження комерційно-перспективних наукових, науково-технічних, науково-практичних розробок з метою отримання прибутку від їх комерціалізації, реалізація маркетингових методів просування та комерціалізації НТР вчених Краківської політехніки. Стажування у відділі фінансового менеджменту дозволило проаналізувати систему фінансового управління, здійснити аналіз джерел залучення додаткового капіталу науково-технічний розвиток.

Результатом наукового стажування стали напрацювання спільних ідей та проектів щодо поточної координації та консультації з питань науково-технічного розвитку обох ВНЗ, організації підготовки їх кваліфікованого дослідницького персоналу, подальшого дослідження та вивчення закордонного досвіду в сфері організації виробництва і праці, організації міжнародних літніх шкіл для викладачів та студентів.

За результатами виконання програм стажування під час обговорення подальших напрямів співпраці з проректором Краківської політехніки, доктором інженерної архітектури, професором Анджеєм Бялкевічем, було вручено відповідні сертифікати професору Ірині Вахович, професору Любові Ковальській та професору Наталії Вавдіюк.

Наталія Корецька,
заступник декана