Перейти до основного вмісту

20 грудня 2022 р. у м. Дюссельдорфі в конференц-залі «Rose Auslander» в приміщенні Фонду Герхарт-Гауптман-Хауз / Німецько-східноєвропейський форум відбулася презентація мобільної виставки «Волинь і Північний Рейн-Вестфалія: мости з минулого в сучасне». Вона стала результатом спільного українсько-німецького проєкту.

Німеччина

Від української сторони, в якості автора концепції і текстів та наукового керівника, у ньому брав участь доцент кафедри соціогуманітарних технологій ЛНТУ Михайло Костюк. До редакторської групи входила також доцент кафедри іноземної та української філології нашого університету Лариса Тиха. Партнерами у проєкті виступили регіональна група Земляцтва німецьких вихідців із країн пострадянського простору землі Північний Рейн-Вестфалія, інтеграційно-культурного центру в окрузі Меттманн, ГО «Міжнародне товариство німців України – Відергебурт» та Німецько-українське товариство економіки і науки міста Майнц. Проект реалізовувався за підтримки Міністерства культури і науки землі Північний Рейн-Вестфалія.

НімеччинаНімеччина

Підготовка виставки тривала майже два роки. Роботу значно  ускладнила  та уповільнила пандемія і російська агресія проти України.  Але робоча група все ж змогла завершити роботу, що дало можливість представити виставку  німецьким відвідувачам.

У презентації виставки взяв участь директор Фонду Герхарт-Гауптман-Хауз / Німецько-східноєвропейський форум проф., д-р Вінфрід Гальдер, а також Голова Земляцтва німецьких вихідців із країн пострадянського простору землі Північний Рейн-Вестфалія Дітмар Шульмайстер. Серед відвідувачів виставки були нащадки волинських німців з різних регіонів Німеччини, представники місцевих німецьких громадських організацій, а також вимушені українські біженці, що проживають у Дюссельдорфі.

НімеччинаНімеччина

Доцент Михайло Костюк розповів присутнім про роботу над проєктом, провів стислу презентацію кожного стенду і відповів на запитання відвідувачів. Присутні відзначили багатство та різноманітність представленого на стендах матеріалу, органічне поєднання текстів та ілюстративного матеріалу, а також вдале дизайнерське оформлення виставки, яке виконала німецька дизайнерка Лілія Шрьодер.

Виставка складається з 22-х стендів і підготовлена у двох варіантах: українською та німецькою мовами. Організатори планують в наступному році продовжити її демонстрацію в різних містах Німеччини та України. Планується подібний захід і в Луцьку.

НімеччинаНімеччина

Михайло Костюк