З 27 листопада по 13 грудня 2023 року доцент кафедри прикладної механіки та мехатроніки Борис Придальний брав участь у програмі Visiting Scholar в Zhejiang University of Technology Innovation Research Institute in Shengzhou Китайської народної республіки. Під час програми виконував роботи пов’язані з дослідженням характеристик функціонування систем фіксації заготовок у верстатах з ЧПУ для виготовлення пружин.

Китай

Даний проект реалізується у співпраці та на замовлення організації Zhejiang Universal Spring Machinery Co., що спеціалізується на виготовленні таких верстатів на виробничих потужностях декількох сучасних заводів. Пізнавальною частиною роботи науковця були також зустрічі з директором та керівником виробничого підрозділу одного з найновіших заводів цієї організації – WNJ. Завод WNJ був заснований в 2011 році і є одним з лідируючих виробників верстатів для виготовлення пружин в країні та за її межами.

Китай

Під час робочих перемовин керівникам заводу була подарована нещодавно випущена в стінах нашого університету монографія, що стосується механізмів фіксації, які застосовуються в технологічному обладнанні металообробних виробництв. Помітне здивування закордонних колег викликала наявність у складі авторів громадянина Китаю та наукової співпраці в даному напрямку між науковцями наших країн і, зокрема, в нашому університеті.

КитайКитайКитай

Особливу цінність даному візиту забезпечив ефективний процес взаємного обміну інформацією, що мав вираження у можливості проходження тренінгу тривалістю 45 годин. Даний тренінг був присвячений освоєнню інформації, що пов’язана з новими напрацюваннями закордонних колег у сфері вирішення актуальних, для місцевого виробництва, задач спрямованих на підвищення надійності функціонування розроблюваних технічних систем. За результатами тренінгу Борис Придальний отримав відповідний сертифікат (китайською та англійською мовами).

Китай

«Корисною для мене була також можливість представлення результатів досліджень моєї докторської дисертації, що пов’язані із новими підходами до здійснення структурного синтезу електромеханічних пристроїв фіксації заготовок у технологічному обладнанні. За результатами доповіді, отримав поради щодо можливих удосконалень та документально оформлений позитивний висновок про результати представлених досліджень», - розповідає Борис Придальний.

Китай

Приємні враження, додає науковець, залишив огляд виробничих потужностей заводу WNJ і, зокрема, високий рівень культури та умов праці. Варто відзначити сучасний рівень оснащення виробництва. Помітив багато інноваційних ідей та підходів до виготовлення верстатів. Пізнавальними були дискусії з працівниками щодо можливостей внесення змін в конструкцію верстата.

КитайКитайКитай