Перейти до основного вмісту

В ЛНТУ продовжується традиція засідання читацького клубу, де студенти та викладачі, любителі книги, збираються за єдиним круглим столом, аби обговорити прочитану літературу та знайти, крізь друковані сторінки, сенси життя.

Тут однодумці діляться своїми враженнями від прочитаних книг; проводять паралелі між історіями, надрукованими на сторінках та історіями прожитими нами; знаходять особисте натхнення та шукають власну мотивацію. 

У сонячний квітневий день учасники читацького клубу зібралися для того, щоби обговорити новий спектр прочитаних книг. Відсьогодні обговорення літератури об’єднуватиме дві складові: наукові читання та книги за власними вподобаннями.

Читацький клуб Читацький клуб Читацький клуб Читацький клуб


Отож вибір книг продовжує вражати, надихати й зацікавлювати. Розпочалася зустріч із обговорення загальних понять утопії та антиутопії, та продовжилася оглядом відомої книги Джорджа Орвелла «1984». «Це не тільки про радянський союз і не тільки про комунізм, це – про ті події, які і зараз розгораються у світі», - наголошують учасники читацького клубу.

Читацький клуб Читацький клуб Читацький клуб


Так, в анотації йдеться, що книга «1984» — без сумніву, найвідоміша в світі антиутопія, вперше опублікована в 1949 році. Вона оповідає про життя Вінстона Сміта, низькорангового члена Партії, який розчарований повсякденним життям та всюдисущими очима Партії та її зловісного очільника — Старшого Брата. Старший Брат контролює всі аспекти життя. Водночас, усе контролює Партія: що люди читають, говорять, роблять, погрожуючи відправляти неслухів до страхітливої «кімнати сто один». Про «Міністерство правди», Старшого Брата та контроль над суспільством захоплено розповідають у читацькому клубі і однозначно радять іншим прогорнути сторінки актуального видання.

Читацький клуб Читацький клуб


Особливу увагу та захоплення учасників клубу викликала книга «Вежа через [ó]» в унікальному співавторстві Оксани Забужко, Мирослава Лаюка, Катерини Калитко, Любко Дереша та Макса Кідрука. Надто цікава книга для нашої аудиторії, адже йдеться у ній саме про Луцьк, тож маємо чудову нагоду прогорнути сторінки сучасної літератури крізь призму рідного міста.

«П’ять цілковито різних історій, як за настроєм, так і за жанровим наповненням, розмістилися під обкладинкою. Тут герої проводять свої життя, осмислюючи помилки, будуючи плани на майбутнє, простежуючи невблаганний зв’язок між дрібницями особистого і великими наслідками суспільного. Через усі історії прозирає спільний герой — місто Луцьк — десь натяком, десь прямою згадкою. Місто огортає своїм теплом усіх персонажів, та радо запрошує до себе читачів. Ця збірка — результат роботи Луцької літературної резиденції «Місто натхнення». Кожного з учасників безперечно можна назвати автором, який знайшов шлях до сердець своїх читачів. І ця книжка не стане винятком», - йдеться в анотації.

Читацький клуб Читацький клуб Читацький клуб


Ще одну книгу українського авторства оглянули у читацькому клубі: «Вілла у Сан-Фурсиско» Ярослави Литвин.

Сучасна проза охопила розповідь про Олю Синичку, яка придбала стару хату у селі. В анотації натякають навіщо?! Щоб ходити вранці босою по росянистій траві, щоб дихати на повні груди і відчувати — ось воно, моє місце, тут моє серденько. Щоб нарешті почати жити, а не дочікуватися кінця війни або чийогось дозволу бути щасливою. Реальність, щоправда, виявилася не такою безхмарною, як Оля собі уявляла, переглядаючи картинки в інтернеті. Бур’яни доводять до сказу, сусіди пхають носа в чужий город, дорогоцінні родичі кепкують і взагалі мають жахливе почуття гумору, а любі подруги перегинають палицю зі своєю турботою, створюючи геть анекдотичні ситуації. Щира, добра й весела історія про родину, дружбу й пошуки свого шляху, а можливо, і кохання».

Не вперше видання Ярослави Литвин обговорюють у читацькому клубі ЛНТУ та однозначно рекомендують до ознайомлення.

Читацький клуб Читацький клуб


Роман ще одного українського автора обговорили на зустрічі – «Залишинець» Василя Шкляра. Здається одного прізвища достатньо для того, аби уже хотіти прочитати книгу, адже історичні романи Василя Шкляра є унікальними і надто важливими для пізнання української історії. Часи 1917-1921 років, що стали для українського народу роками бурхливої боротьби за незалежність; повстанці, які жертвуваи життями за волю України; незламність кожного селянина, міщанина, солдата, яка підтримувала живу іскру сподівання на день, коли знову засяє зірка незалежності над Вкраїною: основа книги, що не залишить байдужим нікого.

Читацький клуб Читацький клуб


«Чотири вітри» Крістін Генни із категорії зарубіжної прози також знайшли місце для уваги любителів книги. 
Видання на 600 сторінок оповідає про Дикий Захід та головну героїню твору Ельзу, якій усе життя  казали, що вона слабка й негарна, а вона натомість звикла поводитися тихо й вважати себе зайвою. Утім одного дня усе змінилося й Ельза опинилася в новому, невідомому їй світі, де довелося не лише багато працювати, опиратися голоду, а й підтримувати близьких людей.

Анотація попереджає: «Перо американської письменниці Крістін Генни належить людям, сильним духом, тим, хто перед лицем небезпеки не складає зброї, а виявляє найкращі риси свого характеру. Роман «Чотири вітри» — не виняток. Він надихає і кличе до боротьби з обставинами, з людським присудом, до боротьби за любов і світло. Ми самі не знаємо, на що здатні, аж доки доля змусить нас до опору».

Читацький клуб Читацький клуб Читацький клуб


Книгу «Вибір» Едіт Еґер уже згадували у читацькому клубі. Нині рекомендацією до прочитання скористатися студенти ЛНТУ, які поділилися своїми враженнями від видання. Складна історія, але та, що змушує робити висновки, переглядати цінності, ще більше любити життя.

«Докторка Еґер потрапила до Аушвіцу, коли їй було 16 років, там вона втратила батьків, а їй із сестрою вдалося вижити. Через кілька років після звільнення вона емігрувала до Америки, де протягом десятиліть працювала над тим, щоб зцілитись від травми. У цій книжці історія її перебування у концтаборі та її звільнення, історія самозцілення та яку роль у цьому процесі відіграв Віктор Франкл, психотерапевт і теж вцілілий у Аушвіці, а також це історії її пацієнтів, яким вона допомогла пережити скрутні моменти. За словами авторки, ніхто не може уникнути страждань у своєму житті, але кожен має вибір, як вийти з таких ситуацій — як жертва чи той, хто вцілів. І ця книжка про те, як дійти до такого вибору, як звільнитись від травм», - йдеться в описі до книги.

Відзначимо, що одним із героїв розповіді став Віктор Франкл, із літературою якого уже ознайомилися у читацькому клубі і яку однозначно радили до прочитання усім охочим.

Читацький клуб Читацький клуб Читацький клуб


Крім того, молодь поділилася книгами з улюбленої жанрової палітри – фентезі. Учасники читацького клубу висловили враження від циклу книг «Відьмак» Анджея Сапковського. Героїчна сага про відьмака посідає четверте місце за накладами у Польщі, нагороджена численними преміями.

«Королівство плоті й вогню» Дженніфер Л. Арментраут: «Маківка розгублена. Все, що вона знала про світ, виявилось обманом, а людини, в яку вона закохалася, по суті, ніколи не було на світі. Їй доводиться жити серед тих, хто щиро бажає їй смерті, — і цих людей можна зрозуміти, бо Маківка ще недавно була маріонеткою їхніх непримиренних ворогів. Однак навіть у цій ситуації в дівчини з’являються несподівані союзники, а сама вона знаходить у собі дивовижні сили».

«Тінь та кістка» письменниці Лі Бардуго – книжкова трилогія, що дала початок фентезійному телесеріалу від  Netflix.

Читацький клуб Читацький клуб Читацький клуб Читацький клуб Читацький клуб


Обговорення книг на цьому не завершилося, адже читачам є чим поділитися і є що рекомендувати. Не менш цікавою обіцяє бути й наступна зустріч, на яку учасники клубу готуються читати книги, які темою або назвою пов’язані із квітами. Крім того, продовжуються наукові читання.

Читацький клуб запрошує охочих знати більше про літературу і таким чином, дізнаватися більше про власне життя. Наступна зустріч відбудеться наприкінці квітня, тож долучайтеся до круглого столу  у читальному залі бібліотеки ЛНТУ.