Перейти до основного вмісту

16-18 листопада делегація науковців Луцького національного технічного університету, на чолі із першим проректором Надією Ковальчук, взяла участь у Міжнародній науковій конференції «Безпека в кризових ситуаціях у прикордонних регіонах Польщі та України», яка відбулася в м. Люблін в рамках проекту програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 у співпраці з Люблінським католицьким університетом Івана Павла ІІ у Любліні (Польща) та Прикарпатським національним університетом ім. Василя Стефаника в Івано-Франківську (Україна).

Фото

конференція

Участь в конференціях даного типу є важливою не лише через обговорення сучасного стану справ у протистоянні з росією, але й з точки зору перспектив. Завдяки активній міжнародній допомозі, для України відкриваються нові можливості та перспективи. Так, понад 66 мільйонів євро на транскордонне співробітництво з Україною будуть доступні в рамках першої програми транскордонного співробітництва, ухваленої Єврокомісією: Interreg NEXT Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна. Програма розрахована на 2021-2027 роки, пріоритетами якої є забезпечення рівного доступу до медичної допомоги та підвищення стійкості своїх систем охорони здоров’я; захист природи, розвитку зеленої інфраструктури та покращення умов для сталого туризму.

Крім того, дана конференція є гарною можливістю поділитися з колегами результатами наукових досліджень та налагодити міжнародну співпрацю. Відтак, про ЗВО України в умовах воєнної агресії та волонтерський рух освітян виступила перший проректор ЛНТУ Надія Ковальчук: «Це ще одна можливість розказати про сьогоднішню Україну, про те, як кожен українець бореться за перемогу на своєму фронті, опираючись на ті навички й знання, якими володіє найкраще». Розповіла проректор і про роль університетів у волонтерському русі. «Ми в ЛНТУ із перших днів організували пункт зі збору харчів, медикаментів та необхідних речей для бійців та постраждалих громадян, забезпечення харчуванням переміщених осіб та військових виготовлення маскувальних сіток до пошиття амуніції та виготовлення якісних пластин для бронежилетів», - зазначила Надія Ковальчук.

Своєю чергою, на заході виступили доцент кафедр  обліку і аудиту Ірина Жураковська із доповіддю «Вплив військових дій на розвиток малого бізнесу в прикордонних регіонах України».

«Із великою вдячністю спостерігаємо, що після 9-ти місяців війни народ Польщі продовжує розробляти плани та ініціативи на продовження підтримки України в найближчі роки. Багато дослідників презентували результати вже зробленої роботи щодо забезпечення екологічної, соціальної та економічної безпеки в прикордонні, наголошуючи на нові виклики, зумовлені війною. Проте загальний меседж наступний: народ Польщі з Україною і безпека прикордонного регіону залишається в пріоритеті на найближчі роки», - підсумувала виступ Ірина Жураковська.

Активним учасником конференції став завідувач кафедри екології Василь Іванців. «Найбільш чисельною була робота нашої другої секції «Соціально-економічні наслідки кризових та надзвичайних ситуацій», в якій прийняло участь більше п’ятдесяти учасників з української та польської сторін. Піднімалися питання кризових станів в екології, природі, фармації, туризмі та їх можливі наслідки на перспективу. Надзвичайне зацікавлення викликали питання небезпек, що спричинені кризовими станами в навколишньому середовищі, економіці, суспільстві. Цікавою також була екскурсія містом, під час якої особливо акцентувалась увага на реалізації спільних проектних заявок в рамках PL-ВY-UA, між Любліном і Луцьком: відбудова двох башт, зоопарки та інші», - поділився враженнями від участі в конференції науковець.

конференціяконференціяконференція