9 червня у Черемському природному заповіднику відбулося чергове виїзне засідання науково-технічної ради природоохоронної установи, в якому взяли участь члени НТР, науковці кафедри екології ЛНТУ Василь Іванців та Віталіна Федонюк.

екологіяекологія

На раді розглядалися актуальні питання наукової проектної діяльності в заповіднику, його співпраці з природоохоронними та дослідницькими українськими та європейським організаціями, долучення Черемського ПЗ до проєкту з стабілізації гідроморфного стану водно-болотних угідь Українського Полісся, який реалізовуватиметься в співпраці з німецькими та польськими колегами, та до проєкту з дослідження можливостей вирощування лікарської сировини на волинських болотах (росички та морошки).

екологіяекологія

Директор Черемського ПЗ Володимир Мирка наголосив на важливості співпраці заповідника та Луцького національного технічного університету, адже університет є науковим куратором природоохоронної установи. З доповіддю виступив завідувач кафедри екології Василь Іванців, який також виконує обов’язки заступника директора НТР Черемського ПЗ. У виступі Василь Іванців торкнувся перспектив спільної роботи над дослідницькою темою, пов’язаною з вивченням динаміки вегетаційних процесів у заповіднику та кореляції їх з кліматичними параметрами.

екологіяекологіяекологія

Учасники засідання проаналізували стан пожежної безпеки та інші актуальні питання діяльності найціннішого об’єкту природно-заповідного фонду Волинської області.

Як завжди, плідним та змістовним був також обмін думками щодо вдосконалення наукової та освітньої діяльності на кафедрі екології, який відбувся між викладачами кафедри та нашими членами Ради роботодавців ФАТЕ і випускниками освітньої програми «Екологія» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти, директором Черемського ПЗ В.В.Миркою та заступником начальника Північно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Б.П. Бабелясом, а також науковими співробітниками заповідника та очільниками лісівничих підприємств Волині.

Кафедра екології