Перейти до основного вмісту

На кафедрі будівництва та цивільної інженерії вже стало традицією використовувати погожі дні для організації проведення навчальних занять безпосередньо на об’єктах пов’язаних з будівництвом. Цього разу студенти освітніх програм 192 бакалаврського та магістерського рівня побували вже на будові, яка готова в експлуатацію, а саме – гуртожитку ЛНТУ («Проект реконструкції учбово-лабораторного корпусу №3 Луцького національного технічного університету під студентський гуртожиток для внутрішньо переміщених осіб за адресою: м. Луцьк, вул. Софії Ковалевської, 29»).

Доречно відзначити, що за свою історію ця будівля вже втретє змінює своє призначення. Спочатку був дитячий садочок, пізніше навчальний корпус ЛНТУ, а тепер буде студентський гуртожиток для внутрішньо переміщених осіб.

Організатором цього заходу був декан факультету ФАБД Олександр Валентинович Андрійчук, він же є гарантом освітньої програми 192 «Будівництво та цивільна інженерія» (бакалаврського рівня).

БЦІ

Проведення заходу саме на цьому об’єкті вибрано не випадково, адже 19 травня 2023 року ми побували тут під час виконання будівельних робіт, які були на той час в самому розпалі. Побачити будівлю, яка готова приймати своїх постояльців викликала велику зацікавленість не лише серед студентів, але і викладачів кафедри БЦІ. Студенти та викладацький склад кафедри були долучені до розробки проекту з реконструкції навчального корпусу під гуртожиток. Саме цікавість втілення у життя цього проекту і викликало таку зацікавленість.

Метою заходу було набути і закріпи навички з дисциплін «Будівельне матеріалознавство»,«Архітектура будівель і споруд», «Інженерні мережі», «Садово-паркове та ландшафтне будівництво», «Технологія будівельного виробництва», «Сучасні технології у будівництві», «Технічна експлуатація, реконструкція і модернізація будівель та споруд», «Енергоефективні та інноваційні технології в архітектурі» та інші.

Спікером заходу став виконроб ПАТ «Луцьксантехмонтаж №536»  – фірми, яка виграла тендер на виконання робіт, Роман Белоусов. Пан Роман розповів, що виконання робіт на будові забезпечувало понад 100 робітників-будівельників і 10 інженерів. Також спікер наголосив, що до виконання робіт були залучені грантові кошти Європейського Союзу.

БЦІБЦІ


Роман Белоусов розповів студентам про новітні матеріали та технології, які використовувалися під час реконструкції будівлі. Також спікером було озвучено найбільш проблемні види робіт, які виконувалися під час реконструкції будівлі – це підсилення стін і влаштування та заміна інженерних мереж. Для прикладу, для забезпечення електроенергією усіх споживачів, які будуть проживати в гуртожитку (після реконструкції будівлі) потужність силової лінії, до якої під’єднана будівля потрібно було збільшити вдвічі.

Студенти оглянули всю територію, на якій розміщений гуртожиток, де ознайомилися з благоустроєм території. Саме тут ми побачили гарні газони, спортивний майданчик, дитячий майданчик, окрему господарську будівлю для збереження різного інвентарю. Приємно були вражені збереженими кущами та деревами, які вже були тут до початку будівельних робіт. Під час огляду території та фасадів будівлі в розмову вступали і викладачі, які акцентували увагу студентів на різних деталях виконаних робіт, а саме улаштуванні блискавкозахисту, водовідведення, озеленення, улаштування бруківки та інше.

БЦІБЦІБЦІ


Оглянути приміщення всередині допоміг нам завідувач нового гуртожитку Юрій Іванович Кондіус. Він радо показував нам всі кімнати і приміщення. Допитливість студентів не залишила осторонь оглянути кожний куточок. Було цікаво «а там, що?». На всі «а там, що?» були відкриті двері і дана відповідь.

Сказати, що побаченим ми дуже задоволені, то це мало – це просто «бомба»!

Великий хол, який має три основні зони – зона Wi-Fi, спортивна зона, ігрова зона. В холі є три великі телевізори-плазми. Тут є можливість проводити конференції, вебінари, тощо (площа позволяє). Ошатні просторні і вмебльовані кімнати, кухні, санітарні вузли. Все продумано до дрібниць. Всі кімнати розраховані на 2-3 студентів. Площа кімнат прийнята з розрахунку 8 м2  на 1 людину, плюс додаткових 6 м2 на облаштування шаф для одягу. З розрахунку на 10-15 студентів запланована окрема кухня, санвузол, душова кабіна. Також є 15 квартир: 7 смарт-квартир, де передбачені санвузол і душова кабіна і 8 поліпшеного планування, де передбачені кухня, санвузол і душова кабіна. В кожну кімнату і квартиру підведено Wi-Fi.  Потрібно відзначити, що є кімнати для постояльців з обмеженими можливостями, де також все виконано у відповідності з їх потребами: широкі двері у всіх приміщення, поручні у санвузлах, виходи на вулицю та інше.

БЦІБЦІБЦІ


Також зацікавленість викликав автономний тепловий пункт гуртожитку, який оглянули студенти та викладачі.

БЦІБЦІ


Після закінчення огляду студентського гуртожитку для внутрішньо переміщених осіб, студенти та викладачі обмінювалися враженнями від побаченого і багато з тих, хто мав можливість побувати за кордоном, констатували той факт, що такої краси і комфорту вони не бачили там.

А тому бажаємо постояльцям мирного неба, успішного навчання і берегти все те, що надає вам затишку, можливості для навчання та цікавогопроведення часу! 

Всім міцного здоров’я і ПЕРЕМОГИ!!!

Дякуємо всім, хто причетний до цього проекту! Насамперед хочемо подякувати нашим ЗСУ, якіціною життя виборюють нашу ПЕРЕМОГУ, за можливість будувати і вчитися, дякуємо адміністрації, яка погодилася на цей проект, дякуємо місцевій владі, проектантам і забудовнику!

Освічені – значить непереможні! Слава ЗСУ!

 

Людмила ТАЛАХ, доцент кафедри БЦІ таколектив кафедри БЦІ