Перейти до основного вмісту

«НАЗАД У МАЙБУТНЄ»

Напевно, кожен із нас рано чи пізно хотів би повернутися у минуле на відомій Спілберівській машині з фільму «Назад у майбутнє» і подивитися як там все було влаштовано. Таку нагоду отримали студенти 4 курсу напряму підготовки «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування», які разом із завідувачем кафедри екології Василем Іванцівим та асистентом Оксаною Жадько. Щоправда, не зовсім таку, проте вони познайомились із відомими хай-теківськими винаходами людства.

 

Саме це можливо лише у Музеї технологічного прогресу, який знаходиться в приміщенні спортивно-оздоровчого комплексу «Адреналін Сіті». До речі, він єдиний свого зразка на теренах України тому, що саме тут зібрані відомі винаходи людства ще з давніх-давен і до сьогодні. Словами не передати відчуттів студентів, які знаходили за вітриною телефон, яким вони користувались ще 10 років тому, чи потримати у руках джойстик та зіграти в приставку на старому ламповому телевізорі. Четвертокурсники з радістю відвали виставку раритетів, розповідали історії про схожі «експонати», які збереглися у них вдома чи у їхніх близьких.

 

Окрім того, хронограф із винаходами демонстрував періодизацію винайдення чи то телефона, чи то болта, чи то компаса, чи то ЕОМ, чи то іншого пристрою, що став важливим для всього людства. Своєрідна кімната, що передувала виставці, дала можливість студентам «на ділі» перевірити фізичні закони, бути обманутими оптичними ілюзіями та продемонструвати свою кмітливість, винахідливість та координацію рухів.

 

Однозначно всі залишилися задоволеним і по-своєму засмутилися, адже згадали своє дитинство, коли вони безтурботно грали «Маріо» на денді або скидали картинку один-одному на телефон через інфрачервоний порт.

 

Завітайте на виставку в «Адреналін Сіті», а якщо вже там були – то прийдіть туди ще раз. Можливо, саме цього разу ви відкриєте для себе щось новеньке, адже ця колекція винаходів збільшується з кожним роком.

Василь Іванців,
завідувач кафедри екології

Оксана Жадько,
асистент кафедри  екології