Перейти до основного вмісту

Про відновлювальну енергетику, загальний огляд практичних рішень в сфері сонячної енергетики, проектування та енергетичну незалежність розповів директор ТОВ «Спеціалізовані Енергетичні Технології» Роман Михальчук студентам та викладачам кафедри електричної інженерії.

лекція

Представив гостя завідувач кафедри Юрій Грицюк наголосивши, що відновлювальна енергетика  - це те, що повинні вивчати майбутні фахівці, аби дбати про власну енергетичну безпеку та безпеку держави в цілому. Особливо гостро це питання постало із часу повномасштабного вторгнення росії в Україну та намагання агресора зруйнувати енергетичну інфраструктуру нашої країни.

«Сьогоднішні виклики пов’язані, перш за все, з війною, коли нищаться об’єкти енергетичної інфраструктури. Кожен з нас має можливість і повинен подбати як про власну енергетичну безпеку, так і про безпеку держави. Ви - молоде покоління, яке тільки починає свої кроки в електроенергетиці, світ буде розвиватися нарощуванням потужностей відновлювальної енергетики різних видів і ваше завдання як фахівців - оволодіти інструментами проектування, встановлення та експлуатації таких установок. Тим паче, крім будівництва промислових електростанцій, ви завжди зможете побудувати свою власну електростанцію, яка працюватиме на вас, а знання допоможуть вам стати енергонезалежними», - звернувся до студентів Юрій Грицюк.

лекціялекціялекція

У ході свого виступу Роман Михальчук зауважив, що теж є випускником нашого ЗВО, а нині очолює компанію «SETech» (ТОВ «Спеціалізовані енергетичні технології»), яка працює на ринку України з 2011 року та реалізує комплексні рішення й товари з альтернативної енергетики та постачання й монтажу модульних будівель з контейнерів.

Компанія працює як з приватними клієнтами, так і з соціально-культурною сферою та бізнесом, а партнерами й постачальниками «SETech»  є знані й досвідчені компанії України та Європи.

«Розв’язанню повномасштабної агресії передувало прагнення України відірватися від загальної енергетичної системи і приєднатися до європейської системи. В нас це відбулося в лютому 2022 року і на плечах цього рішення сталося повномасштабне вторгнення. Вся історія незалежної України базується на енергетичній залежності, але не буває повноцінної незалежності без енергетичної. Треба мислити глобально, а діяти локально і кожен має подумати про те, як це інтегрувати», - наголошує спікер.

лекціялекціялекціялекція

Роман Михальчук розповів про діяльність компанії, продукцію, якою «SETech» забезпечує клієнтів, а це: підрядні роботи, проектування сонячних станцій, сервісне обслуговування, сонячні станції на даху, сонячні станції на наземній конструкції, сонячні кабелі, модульні будинки, вироби для благоустрою та програмне забезпечення з розрахунку 3D моделювання фотоелектричних систем та ін..

Окремо лектор зупинився на мобільних сонячних станціях із назвою «DobroДій». В основі рішення – автономна сонячна електростанція з акумуляторами на спеціальній конструкції, яка кріпиться до автомобільного причепу. Усе додаткове обладнання сонячної станції розміщено також у причепі, що дозволяє залишити його у будь-якій локації, без прив’язки до автомобіля. Створення такого трейлеру дозволило у час війни допомогти військовослужбовцям і забезпечити їх енергією у надзвичайних умовах.

«Це зручно, енергонезалежно, компактно і оригінально. Наша установка працює зараз на кордонах України і ми подарували такі станції військовим у різних містах країни. Хоча це може бути розхідним матеріалом, коли вона потрапляє десь під обстріли», - зауважує Роман Михальчук.

лекціялекціялекціялекціялекціялекціялекція

Згодом він детально розповів про програмне забезпечення Valentin-Software, офіційним дистриб’ютором якого в Україні є SETech. ПЗ є ефективним інструментом для швидких та точних розрахунків та враховує  усі деталі проектування, зокрема, орієнтацію та нахил панелей, затінення, забруднення, кліматичний пояс тощо.

На завершення зустрічі, її учасники мали нагоду поставити  спікеру запитання, дізнатися більше про діяльність компанії та розвиток відновлювальної енергетики. Натомість, Юрій Грицюк закликав молодь бути активними й долучатися до тих можливостей, які їм пропонують партнери кафедри. Зокрема, майбутні енергетики мають можливість отримати робоче місце на підприємстві «SETech», освоївши інструменти професійної роботи, а також здобути практичний досвід, працюючи на об’єктах, якими опікується компанія.

лекціялекціялекціялекціялекціялекціялекція