Не словом, а ділом!
Практика енергозбереження на кафедрі ПЦБ

Нещодавно на офіційному сайті Луцького національного технічного університету з’явилась інформація щодо благодійного проекту «Подаруй тепло студенту», зініційований студентами Луцького НТУ. Питання енергозберігаючих заходів в університеті та енергоефективності неодноразово піднімались та обговорювались на кафедрі промислового та цивільного будівництва. Організовувались круглі столи, семінари, конференції, присвячені цій тематиці. Викладачами та студентами написано чимало наукових статей, зроблені доповіді, виготовлені експериментальні дослідні зразки повітряних колекторів під керівництвом доцента кафедри Ореста Пахолюка. Кілька років поспіль брали участь у конкурсі студентських наукових робіт (в 2015 році студентка групи ПЦБ-51 Іванна Заграновська зайняла ІІ місце і отримала відзнаку «Диплом другого ступеня» з напряму «Будівництво та архітектура»). Викладачі кафедри частенько подумували, як покращити мікроклімат в аудиторіях корпусу.

Старі батареї – на утилізацію.

Після чергового перебування на тривалих зимових канікулах було вирішено підготуватись заздалегідь до опалювального сезону. По-перше, виконали тепловізійне обстеження аудиторій кафедри ПЦБ, що знаходяться в корпусі №2 по вул. Потебні, 56, визначили основні місця втрати тепла. Розглянувши можливі варіанти енергозберігаючих заходів, зупинились на найпростіших – терміново замінити вікна і батареї центрального опалення. Старі дерев’яні вікна зі спареними рамами в аудиторіях П.14 і П.14, а уже відслужили своє. Їм на заміну поставили енергоефективні металопластикові, зі склопакетами, рами – 5-ти камерні профілі, зручні в користуванні та догляді.

Нові вікна та нові батареї в аудиторії П.14.

Напередодні оголошеного збору коштів на проведення енергозберігаючих заходів в університеті за благодійним проектом «Подаруй тепло студенту» кафедрою ПЦБ були виконані енергоощадні роботи по заміні в аудиторіях П.14 і П.14, а старих неефективних металевих радіаторів на нові чавунні. Відбулося це перед початком цьогорічного опалювального сезону і вже вдалось відчути суттєві зміни – в аудиторіях стало достатньо тепло і комфортно.

Оголошення про благодійний проект.

Хорошу справу вирішили продовжити – запланували заміну вікон в поточній аудиторії П.111 (існуючі вікна хоча й не дуже старі, але не закриваються (або не відкриваються), великогабаритні окремі рами виготовлені з тонкого бруска і мають малу жорсткість, тому скло у рамах потріскало).

Вікна аудиторії П.111, які чекають на заміну.

Чекаємо підтримки викладачів дружніх кафедр, адже разом ми зможемо зробити більше і краще.

Ірина Задорожнікова,
доцент кафедри промислового