Перейти до основного вмісту

11 травня у Луцькому національному технічному університеті розпочалася дводенна дизайн-сесія із розробки магістерської програми «Публічне управління та адміністрування молодіжної політики», що цьогоріч впроваджується на факультеті бізнесу та права. Захід об’єднав науковців, які дотичні до молодіжної політики, молодіжних працівників та працівниць, які власне на місцях дотичні до формування місцевих соціальних програм для молоді та представників і представниць органів місцевого самоврядування із різних міст України.                                                                                                                                                                                                                   

фотофотофотофото

Так, на офіційній частині обговорень виступили: державний секретар Кабінету міністрів України Олександр Ярема та ректор ЛНТУ Ірина Вахович. Вони зауважили на особливій цінності молоді  для розбудови міцної держави та успішного майбутнього України. Крім того, перший проректор ЛНТУ Надія Ковальчук презентувала учасникам заходу проект молодіжного центру, який планується створити у співпраці з UNICEF.

фотофотофотофотофотофото

Фасилітатором заходу стала Master ToP Facilitator, бізнес-тренер, комунікацій стратег Ольга Машталер.

фотофотофотофото

Як зазначає один із співорганізаторів заходу, представник  організації UNICEF, координатор молодіжних програм Євген Кузнецов, одним із пріоритетів UNICEF є розвиток молодіжної політики. «Ми фокусуємося на двох напрямках: створення молодіжних центрів і розвиток молодіжних рад. Оскільки молодіжна політика досить нова сфера, яка відносно нещодавно інституціолізована, найбільшою проблемою, з якою наразі доводиться зіштовхуватися є суттєвий брак кадрів у цьому напрямку. Працюючи з університетами, ми розраховуємо створити цікавий кейс з розвитку кадрового потенціалу і на професійному рівні готувати фахівців з розвитку молодіжної галузі. Дуже приємно, що в ЛНТУ є бажання та мотивація спробувати заснувати таку освітню програму і дуже радий, що між нашими організаціями налагоджується така перспективна співпраця», - коментує Євген.

фотофотофотофотофотофото

Сфера молодіжної політики гостро потребує управлінців та стратегів щодо формування та реалізації політик, які стосуються або дотичні до питань самореалізації та розвитку молоді та молодіжної роботи. Це стосується не лише органів державної влади, але й органів місцевого самоврядування (їх структурних підрозділів) та неприбуткових організацій, які долучаються до формування молодіжної політики на національному та місцевому рівнях. З цього приводу коментує один із ініціаторів відкриття освітньої програми в ЛНТУ, виконавчий директор ГО «Молодіжна Платформа» Захарій Ткачук:

фото

«На жаль, в Україні молодіжна сфера не є розвиненою на достатньому рівні. Соціальна інженерія – робота над створенням нової людини та розвиток нових цінностей у суспільстві. Так виникла ідея інтеграції освітніх програм у даному напрямку. Наш вибір впав на ЛНТУ, оскільки цей університет сьогодні сприймається як осередок інноваційності, легкості та відкритості до нового. Цей захід організовано для того, щоб здизайнувати освітню програму таким чином, щоб вона була реалістичною до нашого часу, але й водночас – відповідала всім академічним нормативам. Світ змінюється і нам варто йти за трендами. Або створювати їх. Я впевнений, що цей пілотний проект стане успішним і його підхоплять наступні ЗВО».

фотофотофото

Зрозуміло, що такий вид діяльності вимагає креативного підходу, саме тому обговорення новоствореної магістерської програми «Публічне управління та адміністрування молодіжної політики», відбулося у незвичному форматі. Щоб коректно здизайнувати освітню програму та наповнення навчальних дисциплін організовано дизайн-сесію, експертів із молодіжного сектору об’єднали в групи та дали можливість спільно розробити робочі програми навчальних дисциплін, що входять у новостворену ОП. Таким чином, учасники працювали над:

  1. Описом компетенцій та визначенням компетентностей майбутніх випускників програми. 
  2. Визначенням нормативних та вибіркових дисциплін магістерської програми.
  3. Контентним наповнення кожної дисципліни й тем, які мають бути викладені для здобувачів вищої освіти магістерського рівня.
  4. Обговоренням можливої практики для адміністраторів молодіжної політики в ОМС, Управліннях молоді ВЦА, молодіжних центрах або неприбуткових організаціях. 
  5. Обговоренням можливої синергії програми та майбутнього молодіжного центру на базі ЛНТУ.










фотофото

Гарантом новоствореної магістерської програми «Публічне управління та адміністрування молодіжної політики» став доцент кафедри ПТЛ факультету бізнесу та права Максим Войчук. Він наголосив, що випускники й випускниці даної програми можуть кратно посилити можливості департаментів, управлінь чи відділів молоді у частині розуміння підходів до управління та адміністрування політик для молоді громади й, як наслідок, молодіжної роботи та молодіжної політики на місцях. На наше переконання, саме так і мають формуватися освітні програми у ЗВО із максимальною партисипацією зацікавлених сторін та формування «професійного шляху випускника».

фото

«Ми віримо, що синергія усіх зацікавлених сторін створить реалістичність і хороший бренд програмі, вона стане ближчою до воєнної й повоєнної реальності України. Ми впевнені, що «кадровий голод» спеціалістів, державних службовців та працівників ОМС, які працюють у сфері молодіжної політики можна буде скоротити завдяки нашій програмі, яка буде готувати кадри вже готові до роботи із розуміння молодіжної політики Ради Європи та України», - підсумували ініціатори відкриття програми.