Новітні технології промислової автоматики в сучасних умовах

8 квітня 2015 року кафедрою автоматизованого управління виробничими процесами Луцького НТУ спільно з Регіональним представництвом «Західне» ДП «Сіменс Україна» було проведено круглий стіл «Новітні технології промислової автоматики в сучасних умовах».

Учасниками форуму стали представники підприємств міста Луцька, викладачі та студенти спеціальності автоматизоване управління технологічними процесами. Основне питання, яке розглядалося фахівцями та їх майбутніми колегами – це перспективи співробітництва для синхронізації навчання і вимог виробництва.

Керівник РП «Західне» ДП «Сіменс Україна» Ігор Горбковий ознайомив присутніх із стратегією розвитку компанії, зазначив, що Сіменс є піонером в галузях підвищення енергоефективності, підвищення продуктивності промислових підприємств, забезпечення доступних та персоналізованих медичних послуг та створення «розумної» інфраструктури.

Він розповів, що співпраця концерну Сіменс з Україною триває не одне десятріччя. Історія цих ділових відносин почалася ще у середині 19-го сторіччя, коли Сіменс виграв контракт на прокладку телеграфної лінії Санкт-Петербург – Севастополь. Пізніше надійшли замовлення на електротехнічне оснащення міського транспорту та електростанцій в Києві, Львові, Житомирі, Чернівцях, обладнання телефонних станцій в Одесі та Катеринославі (сьогодні – Дніпропетровськ).

Виступив також керівник напрямку комутаційної техніки ДП «Сіменс Україна» Павло Осінський. Він повідомив присутнім про новинки продуктів промислової автоматики SIRIUS. Детальніше доповідач зупинився на технічних складових, особливостях та перевагах побудови AS-Interface мереж.

Ведучий спеціаліст з розширення ринків збуту електроприводів ДП «Сіменс Україна» Сергій Драчов у своєму виступі зосередив увагу на питаннях енергозбереження. Було зауважено, що застосування продукції Сіменс дозволяє оптимізувати системи для отримання енергоефективних рішень.

Бурхливе обговорення у присутніх викликали питання підбору засобів промислової електроніки для забезпечення надійності та безпеки виробництв.

Представники Регіонального представництва «Західне» ДП «Сіменс Україна» передали на кафедру автоматизованого управління виробничими процесами програмне забезпечення Sizer для проектування приводних систем, що мають високу практичність, верифікацію результатів і включають специфікації. Дане програмне забезпечення дозволяє розраховувати енергозатрати, порівнювати їх з іншими пропозиціями і обирати найекономніший варіант.

Майже чотири години засідання круглого столу промайнули швидко, цікаво та конструктивно. Підбиваючи підсумки, завідувач кафедри АУВП Лариса Гуменюк подякувала гостям за цікаві виступи та висловила сподівання на регулярні зустрічі в такому форматі.

Дякуємо нашим колегам і друзям за конструктивну та плідну роботу!

Павло Гуменюк,
асистент