Перейти до основного вмісту

Новий навчальний посібник
з кафедри вищої математики

Нещодавно вийшов друком навчальний посібник з грифом Луцького НТУ «Математика для економістів. Том I. Вища математика. Частина 1» обсягом 422 сторінки для студентів напрямів підготовки «Міжнародна економіка», «Економіка підприємства», «Управління персоналом і економіка праці», «Маркетинг» вищих навчальних закладів.  Автор навчального посібника – доцент кафедри вищої математики Галина Губаль.

Цим навчальним посібником започатковано двотомне видання «Математика для економістів», яке складається з трьох книг: «Том I. Вища математика» (у двох частинах) і «Том II. Теорія ймовірностей і математична статистика».

 

У навчальному посібнику викладено такі розділи математики для економістів, як лінійна алгеб­ра, елементи векторної алгебри, елементи аналітичної геометрії, вступ до математичного аналізу, диференціальне числення функцій однієї змінної.

Навчальний посібник написаний на високому науковому, математичному та методичному рівні, є високоякісною авторською розробкою, доцільний для використання в навчальному процесі. У ньому висвітлено теоретичний матеріал, наведено детальне розв’язання значної кількості прикладів, кожна тема завершується питаннями для самоконтролю, тестовими завданнями та завданнями для самостійного розв’язування.

Автором побудовано з розв’язанням науково-практичні задачі прикладного економічного спрямування, чим і забезпечуються міжпредметні зв’язки. Ці задачі дадуть можливість студентам глибше зрозуміти та здобути навики застосування математики для економістів при вивченні інших дисциплін і при розв’язуванні задач, з якими вони будуть мати справу в майбутньому як фахівці з економіки.

Видання також може стати навчальним посібником для студентів інших напрямів підготовки вищих навчальних закладів і для осіб, які вивчають вищу математику самостійно.

Колектив кафедри вищої математики рекомендує навчальний посібник автора Галини Губаль для вивчення курсу «Математика для економістів».

Богдан Дутчак,
завідувач кафедри вищої математики