7 лютого 2024 року відбулось громадське обговорення освітніх програм (ОП) на кафедрі матеріалознавства ЛНТУ. На зустріч, крім гарантів та членів груп забезпечення, завітали стейкхолдери роботодавці. Були присутні, також, здобувачі освіти.
Обговорювали результати моніторингу ОП, проєкти та особливості реалізації освітніх програм зі спеціальності 132 «Матеріалознавство»:
- «Індустріальний інжиніринг і менеджмент» та «Матеріалознавство» (бакалавр);
- «Матеріалознавство» (магістр).
Зі сторони ОП були присутні представники провідних підприємств: інженер-технолог ТОВ «ЛРЗ «Мотор» Наталія Тарнавська; начальник виробництва поковок та токарної обробки ПАТ «СКФ Україна» Попік Сергій; комерційний директор ТОВ «Інтерпостач Україна» Андрій Йонік.
Завідувач кафедри Микола Мельничук ознайомив учасників із загальними питаннями підготовки здобувачів на всіх ОП кафедри, вказав на очевидні переваги галузі та й спеціальності у сучасній промисловості, закцентував увагу присутніх здобувачів освіти на своїй активній позиції щодо участі у модернізації ОП, зокрема і нової програми «Індустріальний інжиніринг та менеджмент», підкреслив значимість практичної підготовки та можливість безпосереднього спілкування з присутніми представниками підприємств.
Гаранти освітніх програм повідомили про зміст підготовки здобувачів за своїми освітніми програмами, особливості їх реалізації та результати моніторингу у 2023 році («Матеріалознавство» (підготовка бакалаврів) професор Кашицький В.П., «Індустріальний інжиніринг та менеджмент» (підготовка бакалаврів) доцент Гусачук Д.А. та «Матеріалознавство» (підготовка магістрів) доцент Мельничук М.Д.)
У виступах гарант ОП «Індустріальний інжиніринг і менеджмент» Дмитро Гусачук наголосив на успішних результатах реалізації нової освітньої програми, відзначив актуальність більшості освітніх компонент, але, разом з тим, вказав на потребу модернізації ОП, причиною чого стали зауваження та рекомендації роботодавців стейкхолдерів, певний дисбаланс кредитів за окремими освітніми компонентами, також і побажання здобувачів освіти.
Сергій Попік зауважив, що дана ОП є цікавою та перспективною, оскільки для сучасного інженера «…є важливим не лише знання та навички у спеціальній сфері, зокрема матеріалознавстві, технологій виробництва, а також і управлінські навички, командне лідерство, навіть управління саморозвитком, які б дозволили не просто керувати працівниками інженерних спеціальностей, а й ставити перед собою та командою актуальні завдання, що важливі для успішного розвитку компанії, чи власного бізнесу». Окремо вказав на потребу перегляду деяких освітніх компонент, їхньої послідовності у навчальних циклах.
Пані Наталя Тарнавська погодилася із колегою та додала, що випускникам інженерних спеціальностей не вистачає структурованості підходу і навичок керування командою, колективом професіоналів, одночасно із знанням матеріалознавчих дисциплін. Також важливим є знання кінцевих потреб споживачів та економічних чинників.
В обговоренні взяли участь і здобувачі освіти. Цікавою для них стала можливість академічної мобільності в Університеті Яна Длугоша (м. Ченстохов, Республіка Польща). Днями здобувачі другого курсу повернулись із двотижневого навчання із гарними знаннями та враженнями від польського освітнього партнера ЛНТУ. Любов Сьомак здобувач 3 курсу ОП «Індустріальний інжиніринг та менеджмент» зазначила, що студенти задоволені навчанням на даній програмі та можливістю участі у обговоренні ОП, вільному виборі дисциплін тощо.
Гарним результатом для здобувачів освіти наших ОП була можливість безпосереднього спілкування з гарними досвідченими фахівцями, керівниками структурних підрозділів провідних підприємств міста Луцька. Колектив кафедри разом зі здобувачами щиро вдячні за очну участь у такій зустрічі пані Наталі та Сергію!
Кафедра матеріалознавства