Перейти до основного вмісту

8 лютого 2024 року в онлайн-форматі на платформі Zoom було проведене обговорення освітніх програм першого (бакалаврського), другого (магістерського) та третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти спеціальності 181 Харчові технології з власниками та представниками підприємств харчової галузі та крафтових харчових виробництв з метою напрацювання рекомендацій щодо удосконалення освітніх програм.

Харчові технології

В обговоренні від ЛНТУ брали участь гаранти освітніх програм проф. Ігор Дударєв, проф. Світлана Ягелюк, доц. Володимир Сай, доц. Ірина Тараймович, а також проф. Ольга Гулай, доц. Сергій Голячук, доц. Юрій Гунько, доц. Ірина Мороз, доц. Світлана Панасюк, доц. Юрій Федорусь, доц. Василина Шемет. Від харчового бізнесу були присутні: Сергій Прибиш (ТОВ «ЕРІДОН ЛОГІСТИК») Олександр Фещук (ТОВ «ЕЛТЕЧ», ТОВ «БАБУСИНІ ЛАКІТКИ»), Валерій Кухарчук (ТОВ «ДМИТРУК-ФУДЗ»), Людмила Баденчук (ТОВ «АЙС-ФУДС»), Ірина Войтович (ПрАТ «Волиньхолдінг», ТМ «Торчин продукт»), Олег Чепелевський (ТОВ «Забіяка»), Олександр Мудрик (ТОВ «КОМО Україна»), Роман Богданович (Володимир-Волинська птахофабрика), Михайло Мисковець (ТОВ «Галя Балувана»).

Харчові технології

В процесі обговорення гаранти освітніх програм акцентували увагу на їхніх особливостях, ознайомили із структурно-логічними схемами освітнього процесу та досвідом реалізації дуальної форми освіти в межах освітніх програм.

Роботодавці зазначили, що фахівці спеціальності «Харчові технології» затребувані на ринку праці регіону і в подальшому кількість вакансій у харчовій галузі буде лише збільшуватися. Вони позитивно охарактеризували зміст усіх освітніх програм, однак рекомендували обов’язкове вивчення харчового законодавства України та країн ЄС, а також більше уваги приділяти питанням впровадження на підприємствах галузі системи НАССР. Також на думку власників та представників виробництв, крім теоретичних знань, для харчового технолога важливим є ознайомлення з функціонуванням підприємств харчової галузі та інноваційними технологіями і обладнанням безпосередньо під час їх відвідування.

Власники крафтового харчового бізнесу висловили пропозицію щодо орієнтування здобувачів на виробництво якісних та безпечних харчових продуктів за оригінальними рецептурами, оскільки лише тоді ці продукти будуть конкурентоспроможними на ринку. Крім того, поміж тенденцій у крафтовому виробництві є розроблення функціональних харчових продуктів для певних цільових аудиторій, тому здобувачам важливо вивчати технології виробництва цих продуктів.

Наприкінці зустрічі гаранти освітніх програм подякували представникам та власникам харчових виробництв за надані пропозиції та висловили сподівання щодо подальшої плідної співпраці.

 

Матеріал підготувала

Світлана ПАНАСЮК