st EP 1У рамках відзначення 20-річчя створення факультету бізнесу, 15 квітня на базі цього факультету відбувся, організований кафедрою економіки та підприємництва, за сприяння декана факультету Тараса Божидарніка круглий стіл під назвою «Актуальні проблеми економіки та логістики».

Декан факультету бізнесу у привітанні учасників круглого столу зазначив, що проведення подібних заходів уже стало доброю традицією.

Проректор з науково-педагогічної роботи вишу Валентин Талах закликав студентство до сміливого висловлювання своїх креативних думок.

Очільник державного комітету підприємництва у Волинській області Олег Савчук у своїй промові висловив побажання про те, що інноваційні ідеї, які звучатимуть в аудиторії, знайдуть своє застосування у суспільстві.

st EP 7Начальник відділу логістики АТ «СКФ Україна (публічне)» Сергій Шлапа, колишній випускник Луцького НТУ, зупинився на питанні втілення інновацій у логістиці з метою підвищення ефективності діяльності підприємства.

Завідувач кафедри економіки та підприємництва Любов Ковальська наголосила на тому, що домінуючим завданням проведення круглого столу є гармонійний синтез теоретичної науки і практичної реалізації набутих знань.

Мирослава Бущук, студентка групи МЕ–51, розглянула потенційні шляхи удосконалення механізму регулювання зовнішньої торгівлі в Україні, акцентувавши увагу присутніх на ролі чинного законодавства у питаннях регулювання митних норм, впровадженні принципів у процес удосконалення добросусідських відносин нашої держави з країнами ЄС. Модератор дійства Юлія Гнускова оголосила формат заходу, зазначивши, що він набуде форми конструктивної співпраці та діалогу.

st EP 2

Олександр Хвищук, у минулому студент нашого університету, а нині – директор ТзОВ «Забіяка», здійснив ґрунтовний аналіз ринку ковбасних виробів в Україні через призму діяльності вищезазначеного підприємства, ознайомивши присутніх зі специфікою його роботи, з основними факторами, що стимулюють його діяльність, зокрема, з динамікою обсягу ринку, структурою споживання за регіонами, географією імпорту тощо.

Доповідь студента групи АП–31 Максима Костюка була приурочена темі шляхів розвитку мультимодальних перевезень в Україні.

st EP 4Богдан Савка, який наразі є заступником головного бухгалтера АТ «СКФ Україна (публічне)», теж випускник нашого університету, розповів учасникам круглого столу про історію створення глобальної корпорації «
SKF», місію компанії, здійснивши порівняльний аналіз виробництва підшипників у країнах СНД.

Сергій Кушнірук, студент групи ЕПс–21, свою доповідь присвятив важливості формування основ фінансової грамотності, що є запорукою раціональної поведінки суб’єктів економіки.

st EP 5

Андрій Волох, студент групи ЕПм–51, зупинився на фінансовому забезпеченні діяльності вітчизняних підприємств в умовах кризи, проаналізувавши основні шляхи реалізації механізму фінансового забезпечення підприємств в умовах кризи та умови їх функціонування у посткризовий період.

Юлія Гнускова, студентка групи ЕПм–51, обумовила можливість оптимізації витрат підприємства.

st EP 3Студентка групи ЕПм–51 Юлія Ковальчук акцентувала увагу присутніх на місці та ролі держави у формуванні соціальної відповідальності вітчизняних підприємств.

Студент групи АП–31 Владислав Лещук зосередився на стратегічному підході до реалізації проектів мультимодальних перевезень, що є підґрунтям інтеграційного руху до європейської спільноти.

Лідія Кривовязюк, студентка групи ЕПм–51, у своїй доповіді висвітлила шляхи використання комплексного економічного аналізу для підвищення ефективності господарювання підприємств машинобудування Волинської області.

Почесна гостя круглого столу з міста Люблін Республіки Польща із агентства праці ТзОВ «Tradma», Малгожата Нужинська, подякувавши організаторам заходу за запрошення, вкотре наголосивши на актуальності теми круглого столу, висловила побажання про те, що конструктивна співпраця агентства праці із Луцьким НТУ триватиме у майбутньому. Під час проведення круглого столу відбулося підписання угоди між нашим університетом та агентством праці, згідно з якою випускники факультету комп’ютерних наук та технологій матимуть можливість працевлаштуватися за отриманим у виші фахом у Республіці Польща.

Важливо, що учасникам заходу була надана можливість задати свої запитання доповідачам та запрошеним гостям й отримати на них ґрунтовні відповіді.

Проведення студентських круглих столів є актуальним і корисним, оскільки це дає змогу застосовувати набуті студентством знанняу практичній діяльності.

Оксана Гринюк