Перейти до основного вмісту

Облік, аналіз і аудит: у Луцькому НТУ відбулася V міжнародна науково-практична конференція

6 жовтня 2018 року у стінах Луцького національного технічного університету відбулась V Міжнародна науково-практична конференція «Облік, аналіз і аудит: виклики інституціональної економіки», яку організувала та провела кафедра обліку і аудиту. Актуальність обраної тематики конференції слугує плідним підґрунтям для обміну думками науковцями та формування нових наукових і практичних досліджень.

Розпочалась робота конференції із пленарного засідання, на якому доцент кафедри обліку і аудиту Ткачук Ірина Миколаївна акцентувала увагу присутніх на тому, що «Дана конференція вже стала традицією у Луцькому національному технічному університеті. Особливо приємно, що до участі у конференції долучилися відомі та молоді науковці з усіх куточків України, а також із закордону (Болгарії, Таджикистану, Республіки Білорусії)».

З привітальним словом до учасників конференції звернувся проректор Луцького НТУ з науково-педагогічної роботи Шимчук Сергій Петрович, зауваживши: «Залучення до участі у конференції великої кількості учасників є здобутком кафедри обліку і аудиту та університету в цілому. Конференція проходить напередодні чудового професійного свята Дня працівника освіти, а це свідчить про те, що навчаючись ви проводите наукові дослідження, вивчаєте невирішені питання. Прекрасним є факт присутності на конференції журі, яке оцінюватиме наукові доробки молодих науковців».

Виступаючи на відкритті конференції, в.о. завідувача кафедри обліку і аудиту Луцького НТУ Чудовець Віталій Васильович відмітив: «Участь у конференції прийняли відомі вітчизняні доктори наук і професори, що свідчить про актуальність питань, які входять у наукові напрямки конференції. З року в рік зростає глибина представлених досліджень, а їх тематика – є більш актуальною та інноваційною. Бажаю усім учасникам конференції плідної роботи».

Традиційно робота V Міжнародної науково-практичної конференції «Облік, аналіз і аудит: виклики інституціональної економіки» відбулась у форматі пленарного засідання та засідання за науковими секціями.

У наукових доповідях, проголошених на пленарному засіданні, піднімалися актуальні питання щодо: світових тенденцій ринку праці для фахівців у сфері «Бухгалтерія–Податки–Фінанси підприємства»; витоків до сучасності культурно-етичних цінностей в організації облікових систем; генези бухгалтерського балансу; обліку запасів за міжнародними стандартами; облікового аспекту собівартості продукції тваринництва; особливостей документального оформлення та обліку маркетингових послуг.

Особливо пізнавальною виявилася доповідь доцента кафедри обліку і аудиту Жураковської Ірини Володимирівни про особливості підбору програмного забезпечення для ведення обліку в бюджетних установах.

А найбільшу зацікавленість та дискусійність викликали доповіді на земельну тематику. Так, професор кафедри обліку і аудиту Голян Василь Анатолійович представив дослідження стосовно наслідків фіскального перегину в рентному регулюванні земельного податку на лісові землі. А доцент кафедри обліку і аудиту Гаврилюк Ольга Олександрівна спільно з молодим науковцем Ровенчук Інною розповіли про важливість обліку земель, які використовуються на умовах емфітевзису.

За результатами роботи пленарного засідання членами журі визначено актуальні та змістовність доповіді молодих науковці, які були відзначені почесними дипломами в номінаціях: молодий науковець, майстер презентації, розкриття проблем з точки зору практики, актуальність дослідження, творча унікальність, професіонал майбутнього, найоригінальніше дослідження. А найбільш активні учасники пленарного засідання, які невтомно задавали питання усім доповідачам – відзначені дипломом в номінації «Активний слухач».

Варто відмітити, що V Міжнародна науково-практична конференція «Облік, аналіз і аудит: виклики інституціональної економіки», відбулася на високому організаційному та науковому рівні. Оцінюючи актуальність представлених досліджень за результатами конференції буде опубліковано збірник тез доповідей учасників конференції.

Усім учасникам міжнародної науково-практичної конференції бажаємо здоров’я і невичерпного натхнення у пошуку нових та креативних науково-практичних ідей.

 

Ірина Ткачук, 

доцент кафедри обліку і аудиту

Фото:

Ірина Баранова,

студентка групи ОПС-21