У Луцькому національному технічному університеті зібралися одні із кращих вчителів математики Луцької територіальної громади.

Згуртувалися педагоги навколо основної теми семінару: «Формування ключових компетентностей учнів при вивченні математики через реалізацію інтегрованого підходу до навчання».

Організаторами заходу виступили: Департамент освіти Луцької міської ради, Центр професійного розвитку педагогічних працівників, ЛНТУ, КЗ ЗСО «Луцький ліцей №2 Луцької міської ради».

Семінар Семінар Семінар

Передусім, із вітальним словом до педагогів звернулася ректор ЛНТУ Ірина Вахович: «Сьогодні наш університет – це той осередок, який відчуває свою величезну відповідальність та важливу місію через те, що дякуючи ЗСУ, ми маємо змогу працювати, продовжувати освітній процес очно. Ми робимо це дуже динамічно, не дивимося на зовнішні обставини і виклики, на нестачу фінансування. Ми змогли вистояти і далі працювати, стати осередком незламності. Сподіваюся, що сьогодні ви отримаєте позитивні емоції від спілкування, від середовища та від атмосфери, бажаю, щоб вам тут було цікаво і корисно».

Ректор розповіла гостям про діяльність ЛНТУ та основні освітні напрями, які забезпечує університет, інфраструктурні зміни та трансформацію структурних підрозділів, волонтерську діяльність та перспективні плани, які команда університету намагається втілити у життя.

Семінар Семінар Семінар Семінар

Подякував за можливість обміну досвідом та посилення взаємодії директор КЗ ЗСО «Луцький ліцей №2 Луцької міської ради» Роман Поліщук.

«Наш ліцей географічно наближений до ЛНТУ, тому періодично до нас зверталися декани, заступники деканів факультетів університету та запрошували на Дні відкритих дверей, різноманітні заходи і, таким чином, між нами вибудувалася тісна співпраця. Наші учні нещодавно відвідували курси штучного інтелекту, школу проектного менеджменту, є слухачами курсів для вступників… Рівень університету дуже стрімко зростає та змінює усі стереотипи і погляди. Освіта сьогодні має багато проблем, але ви їх успішно вирішуєте і саме тому ми вирішили провести семінар на вашій базі, щоб інші вчителі побачили суттєві зміни університету. Дякуємо за співпрацю», - наголосив директор ліцею.

Семінар Семінар Семінар Семінар Семінар

Семінар охоплював низку тематичних виступів та тренінгів. Зокрема, консультант центру професійного розвитку педагогічних працівників ЛМР Тетяна Фролова зачепила тему професій та навичок майбутнього:
«Ми з вами всі різні, але я переконана, що сьогодні ми всі будемо думати й рухатися в одному напрямку, говорити про завтра, про те, що буде через 10-20 років. Здається, що 20 років це багато, але якщо подумати, ті діти, які зараз навчаються в дитсадку, через 20 років приступатимуть до своєї трудової діяльності, а для цього ми повинні їх підготувати. Тому ми маємо уже сьогодні добре думати, як це робити, як ми маємо їм допомогти».

Семінар Семінар Семінар Семінар

Про реалізацію інтегрованого підходу до вивчення математики при подоланні освітніх втрат розповіла Ольга Семенова-Сусь (учитель математики Луцького ліцею №2, сертифікований тренер ГО «Освіторія»).

Разом з тим, власні виступи підготували науковці ЛНТУ. Так, професор кафедри цифрових освітніх технологій Ольга Гулай розповіла про креативні методи навчання. Завідувач кафедри ЦОТ Віталій Кабак акцентував увагу на практичних аспектах застосування цифрових технологій в освітньому процесі. Крім того, наші науковці представила STEM лабораторії, які діють на кафедрі ЦОТ.

Семінар Семінар Семінар Семінар

Важливо зауважити, що взаємодія із закладами освіти Луцька та Волині уже стали традиційними для ЛНТУ. Університет не вперше приймає у своїх аудиторіях педагогів, реалізовуючи проведення різноманітних тематичних тренінгів, семінарів та лекцій. Основна мета – обмін досвідом, за що ми вдячні нашим  партнерам-педагогам та науковцям.