Перейти до основного вмісту

ПЕРЕМОГА СТУДЕНТКИ КАФЕДРИ ДИЗАЙНУ
ЛУЦЬКОГО НТУ НА ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ КОНКУРСІ
«ОБРАЗ МИРУ»

Із жовтня 2016 року до лютого 2017 року тривав Всеукраїнський молодіжний конкурс творчості «Образ Миру», який мав на меті популяризувати ідеї пацифізму, надати можливість молодому поколінню висловити власне бачення миру та світу без війн і насильства, а також сприяти розкриттю творчих здібностей юних талантів. Традиційно вважається, що символом і образом миру є голуб.

Через мистецтво усі учасники конкурсу висловлюють свою точку зору, свої почуття і переживання, і найголовніше – свої побажання миру і спокою рідній країні.

З-поміж 223 поданих робіт отриманих відібрано було 160 на виставку в галерею РА. До складу журі увійшли Андрій Трілісскій, Максим Ленко, Марина Громенко, Тетяна Василенко, Ігор Віленський, Дана Артеменко, Олена Балашова, Віра Чудакова і Катерина Шиман. Визначити переможців було завданням не з легких, адже з-поміж стількох цікавих і оригінальних витворів потрібно було вибрати всього кілька найкращих. Кожен член журі уважно вивчав ту чи іншу роботу незалежно і неупереджено, орієнтуючись на запропоновані критерії і, звісно, на свій професійний і особистий погляд. Через велику кількість творів спершу журі обрали 37 фаворитів, які увійшли у фінал голосування.

Журі прийняло рішення звернутися до Верховної ради України з пропозицією розмістити роботи переможців в холі будівлі Верховної Ради на Грушевського.

У Києві 1 березня відкрили виставку найкращих робіт учасників Всеукраїнського молодіжного конкурсу творчості.

 

Карта робіт

 

Виставка тривала до 15 березня за адресою м. Київ вул. Богдана Хмельницького. Далі роботи продадуть на благодійному аукціоні.

Учасницями Всеукраїнського конкурсу «Образ миру» стали студентки ІІ курсу групи Д-21 кафедри дизайну Луцького НТУ Лілія Колотюк, Дарія Волчкова та Вікторія Райниш. Дівчата надіслали 6 заявок з роботами під керівництвом асистента кафедри дизайну Анни Дідух.

У Лілії Колотюк на виставку відібрали роботу «Мир у наших руках». Ідея роботи – показати, що ми можемо створити для себе світ, про який мріємо. Світ без війни, наповнений радістю та любов’ю. Адже мир у світі залежить від кожного з нас особисто, ми в змозі змінити світ на краще.

 

Робота Лілії Колотюк

 

У роботі зображено руки, які є символ людини – індивіда, який живе на нашій землі. З рук проростає дерево, як символ народження чогось нового, прекрасного; зародження суспільства у якому процвітає мир.


Журі оцінює роботу

 

У Дарії Волчкової на виставку відібрали роботу «Світ без війни у моїй голові». Студентка намагалася передати у своїй роботі світ, у якому живуть добрі, щедрі, привітні, щасливі люди, що допомагають один одному, живуть у мирі, злагоді та достатку. Люди, які займаються улюбленою справою, які розуміють скороминущість життя та радіють кожній його хвилині. Люди, які йдуть до своєї цілі та підкорюють вершини. Люди, які люблять свою Батьківщину.

 

Робота Дарії Волчкової

 

Зображена ластівка – символ весни і відродження, добра і щастя. Вона – Божа пташка, а тому вбити її – великий гріх; зруйнувати гніздо – накликати на себе велику біду. Благословенний той дім, на якому поселиться ластівчина сім’я.


Ілюстрація на виставці

 

Мак – символ безконечності й незчисленності зоряного світу, і, водночас, сну і забуття. Мак стверджує, що і дрібненьке та маленьке, якщо воно в єдності та в спільноті, має велику силу. Окрім цього, мак символізує красу, молодість та їх скороминущість: натяк на це дають макові пелюстки, які швидко і навіть легко обсипаються. Вінок із червоних маків – то вираз дівочої цноти і чистоти, які такі ж легко ранимі і вразливі, як і маків цвіт. Має мак і магічну силу, спрямовану проти усякого зла – і проти відьми, і проти наврочення, і на виклик дощу, і на врожай.

Соняшник – символ Сонця, праці й достатку, сили і добробуту. Він – чи не найсильніший серед квітів. Крім цього соняшник символізує Батьківщину: як соняшник повертає за Сонцем свою голову, так і людина думкою, словом і ділом звернена до своєї Вітчизни. Як Сонце для соняшника – єдиний і незамінний орієнтир, так і для людини Батьківщина – єдина і найвища цінність.

Барвінок – символ вічності, буття і життєвої сили, провісник весни. Уособлює невмирущу пам’ять про покійних. Його форма – хрест або перехрестя – визначає його символіку: єднання живих людей з їх предками, котрі відійшли з цього життя. Волошки – це символ святості, чистоти, привітності та чемності, хлоп’ячої краси й добра.

Дельфіни – символізують любов, силу моря, швидкість, порятунок, перевтілення. Це друг людини в морі. Дельфіни рятують тонучих героїв. Також дельфіни символізують безмежну радість, непередбачуваність і навіть духовне просвітлення.

ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі «Образ миру» зайняла Райниш Вікторія з логотипом «Усі ми рівні». На логотипі зображена планета з руками, що свідчить про те, що миру потребує ціла Земля, а також рівність людей, адже мирне небо потрібне для всіх, в не залежності хто ми є і з якого куточка світу. Мир потрібний для того, щоби з легкістю жити та насолоджуватись життям, адже воно таке прекрасне.


Вікторія Райниш на виставці

 

Робота Вікторії Райниш

 

На роботі зображено як усі разом, рука до руки, ми можемо створити сильну команду, зберегти і відновити мир на нашій Землі.

 

Нагородження Вікторії Райниш за ІІІ місце

 

«Як тільки я дізналась про перемогу, зовсім не роздумувала над тим чи їхати на нагородження. Придбала квиток і вже 1 березня була у Києві, – розповіла переможниця. – І потім ні хвилинки не пожалкувала про своє рішення. Куратори проекту були привітні, учасникам приділяли достатньо уваги. Весь час мене не покидало хвилювання, а коли дізналась, що братимуть інтерв’ю, хвилювань побільшало, думки розгубились. Та попри все тепла атмосфера галереї та роботи учасників додавали впевненості в собі. Дуже дякую компетентному та привітному журі за теплий прийом, а ще більша вдячність – науковому керівнику Анні Сергіївні за настанови та натхнення до перемоги!»

Анна Дідух,
асистент кафедри дизайну