ПЕРЕМОГИ ТОВАРОЗНАЦІВ НА CONSUMERFEST-2017

Київський національний торговельно-економічний університет традиційно проводить щорічні заходи у рамках святкування Всесвітнього дня захисту прав споживачів – дня, коли увесь світ акцентує увагу на гаслах: Не будьмо байдужими! Будьмо гідними споживачами! Адже споживачі – це всі ми, і мало хто вміє відстоювати грамотно свої інтереси, коли порушені наші права, а іноді просто не знаємо, як себе захистити. І, в першу чергу, товарознавці розуміють цю проблему найбільш глибоко.  Тому кафедра товарознавства та експертизи в митній справі Луцького НТУ постійно долучається до цього святкового дійства. Наші студенти неодноразово брали участь у різних конкурсах та квестах, що проводилися в КНТЕУ.

Цьогоріч студент 3 курсу напряму підготовки «Товарознавство та торговельне підприємництво» Дем’ян Петрик під керівництвом доцентів кафедри Валентини Ткачук та Оксани Передрій взяв участь у Міжнародній студентській науково-практичній конференції «Актуальні проблеми підприємництва, торгівлі та біржової діяльності». Організаторами конференції виступили Київський національний торговельно-економічний університет за підтримки Міністерства освіти і науки України, Українського товариства товарознавців і технологів, Всеукраїнської федерації споживачів «ПУЛЬС» та Всеукраїнського руху «Молодь за права споживачів».

Доповівши у секції «Методи ідентифікації та засоби виявлення фальсифікації харчових продуктів» Дем’ян Петрик виборов 2 місце серед 20 доповідей цього напрямку. Керівники секції відзначили високу теоретичну підготовку та прикладні результати дослідження.

Крім цього, Дем’ян за результатами інтернет-голосування став переможцем  конкурсу консумерської реклами «Споживачу, час діяти!» у номінації «Графічна робота».

Почесна гостя свята, телеведуча «ТСН» Алла Мазур, вручаючи дипломи переможцям, звернулася до студентів КНТЕУ, активістів Всеукраїнського руху «Молодь за права споживачів» з такими словами: «Боротися і захищати свої права треба вміти. Я дуже рада, що ваші викладачі дають вам до рук сильну зброю – гарні знання. Ваша діяльність – це те, що допомагає зробити наше життя якіснішим».

Гості поважного заходу вітали учасників Consumerfest 2017, серед яких були голова Держпродспоживслужби України Володимир Лапа, Президент Торгової Палати Латвії, Радник Європейської комісії з питань торгівлі Хенрік Данусевич, телеведучий, журналіст Костянтин Грубич та інші.

У рамках фестивалю було проведено надзвичайно важливий і актуальний за своїм змістом круглий стіл на тему «Реформування системи захисту прав споживачів: імітація та профанація?», де обговорювалися гострі та болючі питання сьогодення.

Сьогодні споживач свідомо усунутий від процесу, відбувається наступ недоброчесного бізнесу на його законні права. Закон України «Про захист прав споживачів» уже неспроможний захищати права та інтереси громадськості, а, отже, це проблема, яку потрібно вирішувати негайно. Президент Всеукраїнської федерації споживачів «ПУЛЬС», перший проректор КНТЕУ Притульська Наталія Володимирівна звернулася до учасників круглого столу, закликаючи їх до активної співпраці: «Сьогодні, коли в Україні відбувається систематичне порушення та недотримання законів і угод, зокрема Конституції України, Стратегії сталого розвитку «Україна-2020», Угоди між Україною та ЄС, які покликані захищати інтереси споживача, а сам Закон «Про захист прав споживачів» спотворено, необхідно консолідувати зусилля, окреслити конкретні проблеми та надати уряду конструктивні пропозиції щодо їх вирішення».

Споживачі! Поважайте себе, адже кожен заслуговує на відстоювання своїх прав та інтересів. Будьте освіченими і грамотними!

Валентина Ткачук,
доцент кафедри товарознавства
та експертизи в митній справі