Першокурсники освоюють
будівельну справу

В рамках вивчення дисципліни «Вступ до будівельної справи» студенти першого курсу напряму підготовки «Будівництво» факультету будівництва та дизайну разом з викладачем Марією Смаль Марією відвідали міжкафедральну науково-дослідну будівельну лабораторію.

Науково-дослідна будівельна лабораторія призначена для забезпечення навчального процесу та організації проведення практичного навчання студентів з дисциплін будівельного профілю, проведення науково-дослідних і випробувальних робіт з контролю якості будівельних матеріалів і конструкцій, а також для надання лабораторних послуг фізичним і юридичним особам. Завідувач лабораторією Василь Жежерун ознайомив студентів з випробувальною технікою, яка є в лабораторії: гідравлічні преси: П-10, ПСУ-250, ПСУ-125, ПСУ-10, ИП-1000, розривна машина УММ-50, тензометрична станція, морозильна камера, сушильні шафи, прилади для визначення деформацій конструкцій, встановлення захисного шару бетону та наявності і розташування арматури (ИЗС-10Н), прилад неруйнівного контролю міцності склерометр (молоток) Шмідта.

Під керівництвом відповідального за роботу пресу Євгена Січиокна студенти провели випробування цегли на міцність.

Василь Жежерун зазначив, що усі основні засоби вимірювальної техніки та допоміжні засоби вимірювань проходять щорічну повірку та атестацію в державних центрах стандартизації, метрології та сертифікації. Обслуговування випробувальної техніки та проведення випробувань забезпечується персоналом лабораторії.

У всіх видах випробувань науково-дослідна лабораторія забезпечена діючими нормативними документами (ДСТУ, ГОСТ, ДБН, ТУ), які встановлюють вимоги до продукції, що випробовується, та методи її випробувань. Окрім нормативної документації, є і довідково-методична література.

Марія Смаль,
доцент кафедри міського будівництва та господарства