ПЕРШИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ДОСВІД
СТУДЕНТІВ НАПРЯМУ ПІДГОТОВКИ «ТУРИЗМ»
Студенти-першокурсники напряму підготовки «Туризм» успішно провели дві цікаві екскурсії Луцьком для студентів зі всієї України. На замовлення кафедри фінансів Луцького НТУ, на базі якої відбулась олімпіада з фінансів, студенти-туристи отримали офіційне замовлення на проведення екскурсій для гостей зі всієї України.
Було запропоновано два маршрути «Стародавній Лучеськ» та «Смаколики Луцька». Гості міста відвідали костел свв. Петра і Павла, який славиться своїм органом та неперевершеною акустикою, а також великим вівтарем та вівтарем каплиці Пресвятих Тайн. Наступним об’єктом огляду стала неоготична зі стрімким шпилем лютеранська кірха, яка є однією з найбільш ефектних споруд сучасного Луцька. Цю споруду збудувала в 1906-1907 роках церковна громада німецьких колоністів.
Далі гості відвідали на березі Стиру сучасний замок, або ж – місцевий будинок із химерами. Цей незвичний будинок створив луцький скульптор Микола Головань. Навколо нього переплітаються міфічні істоти, леви, птахи та просто безліч дивовижних форм. Гості загадували бажання на вухо левові, який охороняє вхід до будинку.
Намилувавшись химерами, екскурсанти повернулись до вулиці Данила Галицького та повернути ліворуч – у напрямку Братського мосту. Зупинились біля Покровської церкви – це одна із православних церков Луцька королівського періоду, які діють до сьогодні. Зараз тут знаходиться кафедральний храм Луцької і Волинської єпархій Української Православної Церкви. У стіні храму містяться два захоронення його настоятелів: протоієрея Олександра Теодоровича та протоієрея Олександра Огибовського. У 2002 році навпроти церкви був встановлений пам'ятний знак на честь 1010 річниці заснування Волинської єпархії.
Також гості ознайомились і з Хрестовоздвиженською церквою. Разом з монастирем Василіанів вони становлять єдиний комплекс вцілілих пам’яток архітектури, збудованих Луцьким Хрестовоздвиженським братством. Зупинились гості також на майдані Братський міст. Справжнього мосту тут немає вже давно, що є результатом значних перемін, яких зазнало місто від часів свого заснування. Екскурсоводи зазначили, що міст через Глушець був місцем прощання із Луцьком. Традиційно, подорожуючі кидали у русло річки якусь річ, аби згодом повернутись до міста.
Продовжили прогулянку Луцьком по пішохідній вулиці Лесі Українки. Ця вулиця сполучає центр міста зі Старим Містом. Раніше вона була в’їзною до міста, від XIX століття була головною, пішохідною ж стала вже у радянські роки. Будинки, розташовані на вулиці Лесі Українки, зберігають пам’ять про епохи, свідками яких вони були – тут архітектура і Польщі, і Російської імперії, і Радянського союзу. На перехресті вулиць Лесі Українки та Кривий Вал розташований будинок початку XX століття. Це єдиний будинок, купол якого зберіг свою історичну форму.
Наступним туристичним об’єктом стала скульптура веселого солдата Швейка, який запрошує всіх покуштувати пиво у ресторації «Бравий шейк», так як сам, згідно легенди, любив пиво. Екскурсоводи порекомендували гостям потерти носа скульптурі на удачу.
Цікаві легенди про місто розповіли екскурсоводи на центральній площі – Театральному майдані. Майдан отримав свою назву від центральної будівлі – Волинського академічного музично-драматичного театру ім. Тараса Шевченка. Неозброєним оком помітно, що побудований він у радянські роки – його будову завершили у 1976 році. Перед будинком театру розташований пам’ятник Лесі Українці. Парадоксально, адже перед головним корпусом Східноєвропейського національного університету, який носить ім’я поетеси, стоїть пам’ятник Тарасові Шевченку.
Завершили свої екскурсії гості, скуштувавши місцеві смаколики. Так, одна з екскурсійних груп відвідала новий заклад харчування ПАБ «Лучеськ», а інші – «Медову хату» та скуштували один з Волинських регіональних продуктів – питний мед, що відомий ще з князівських часів.
Професорсько-викладацький склад секції туризму та безпеки рекреаційної діяльності висловлює слова вдячності кафедрі фінансів за довіру, а студентам напряму підготовки туризм бажає подальших творчих звершень та нових замовлень.
Людмила Матвійчук,
секція туризму та безпеки
рекреаційної діяльності Луцького НТУ