У Луцькому національному технічному університеті в рамках Днів науки кафедрою електричної інженерії спільно з кафедрою передачі електричної енергії НТУ «Харківський політехнічний інститут» був проведений науковий семінар, присвячений важливій темі «Перспективи відновлення електроенергетики: повітряні лінії електропередачі».

Електроінженерія

У світі, який все більше прагне до сталого розвитку, забезпечення чистою, доступною та надійною електроенергією стає однією з найбільш актуальних проблем. Використання відновлюваних джерел енергії, таких як сонячна та вітрова, набуває все більшої популярності. Але для ефективного використання цих джерел потрібна ефективна та надійна система електропередачі.

Електроінженерія

Одним із ключових компонентів електроенергетичної системи є повітряні лінії електропередачі. Вони забезпечують передачу електроенергії на великі відстані, з'єднуючи виробників та споживачів. Проте, ця інфраструктура постійно стикається з викликами, такими як старіння, зношування, вплив негоди та екологічні проблеми, постійні атаки з боку країни агресора. Тому пошук нових технологічних рішень та покращення повітряних ліній електропередачі є надзвичайно важливим завданням.

ЕлектроінженеріяЕлектроінженерія

На семінарі розглянуті перспективи відновлення електроенергетики повітряними лініями електропередач. Вероніка Черкашина, професор кафедри «Передача електричної енергії», д.т.н., академік НАН ВО України представила різні технологічні рішення, які можуть забезпечити покращення ефективності, надійності та стійкості системи електропередачі.

Електроінженерія

Учасники семінару обговорили ключові аспекти і виклики, з якими стикається електроенергетична галузь і, які пов'язані з ефективністю та стабільністю функціонування системи електропередачі.

Кафедра електричної інженерії