Перейти до основного вмісту

У Луцькому національному технічному університеті сьогодні зібралися члени Наглядової ради, колектив та студентство ЛНТУ, аби взяти участь у конференції трудового колективу та почути звіт ректора Ірини Вахович за рік діяльності.

РекторРекторРектор


Участь у конференції взяли: народний депутат України та заступник голови Наглядової ради ЛНТУ В'ячеслав Рубльов; генеральний директор ПрАТ «Волинська фондова компанія», секретар Наглядової ради Олександр Спященко; голова Фермерського господарства «АМіЛА», директор ТОВ «АМіЛА» Роман Микитюк; генеральний директор міжнародної компанії Modern-Expo Group Петро Пилипюк; голова Волинської обласної ради Григорій Недопад; Луцький міський голова Ігор Поліщук та голова правління БФ «Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» Катерина Шкльода.

Привітала запрошених гостей ректор ЛНТУ Ірина Вахович, наголосивши: «Незалежно від викликів, обставин та складного періоду воєнного стану, наш університет показує неймовірну динаміку, розвиток та зростання і сьогодні, дякуючи усьому колективу, нашим друзям та партнерам, маю нагоду підсумувати наші досягнення за рік».

РекторРекторРектор

Власний виступ ректор розпочала із акценту на тому, що ЛНТУ забезпечує очне навчання для здобувачів освіти. За її словами, саме у спілкуванні педагогів із молоддю відбувається якісне навчання і усе це завдяки ЗСУ, які тримають наш фронт і дозволяють навчати та виховувати гідне молоде покоління.

«З лютого 2022 року ми заявили про себе, як сміливий патріотичний осередок і зайнялися допомогою нашій державі. Розпочинали із «коктейлів Молотова» та виготовлення саперських кішок і продовжуємо створювати складні речі, такі необхідні нашим військовим», - додає Ірина Вахович.

У ході виступу ректор розповіла про гордість університету – кафедру військової підготовки, яка готує сміливих та відданих своїй справі курсантів, а крім того, проводить курси військового спрямування. Варто зауважити, що 80% випускників кафедри сьогодні перебувають у ЗСУ, третина із них – на лінії фронту.

РекторРекторРектор


Особливу увагу Ірина Вахович зосередила на підсумках вступної кампанії 2023. Так, в ЛНТУ налічується 56 освітніх програм на бакалавраті і 44 на магістратурі, 8 нових освітніх програм були запроваджені у 2023 році. Ректор продемонструвала динаміку поданих заяв та зарахованих на навчання на бакалаврат і на магістратуру, а також динаміку зарахованих в розрізі факультетів. Відтак, лідерами серед факультетів є факультет бізнесу права, факультет комп’ютерних наук та інформаційних технологій та факультет архітектури, будівництва і дизайну.  Отож, контингент студентів нині складає 10 685 осіб, разом із трьома коледжами ЛНТУ (ТФК ЛНТУ, КПЕФК ЛНТУ та Любешівський ТФК ЛНТУ) ця цифра становить 13 610.

У 2023 були успішно акредитовані 7 освітніх програм на бакалавраті, 3 - на магістратурі та 3 програми PhD. Разом з тим, в ЛНТУ активно функціонує навчально-науковий центр «Volyn Business Hub», який забезпечує проведення курсів, зокрема для підвищення кваліфікації НПП.

А ще, наголошує Ірина Вахович, в ЛНТУ реалізується масштабний проект «Дитячий університет», спрямований на залучення школярів до цікавої науки. В рамках проекту відбувається низка різноманітних заходів, за співпраці ЛНТУ, Волинської обласної Малої академії наук і Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».

РекторРекторРекторРекторРектор


Щодо кадрового потенціалу, то в ЛНТУ налічується 422 штатних науково-педагогічних та наукових працівників, з них: 53 професора, 48 докторів наук, 320 кандидатів наук та 289 доцентів. Цьогоріч у науковому колективі з’явився ще один професор та троє докторів наук, один доктор філософії та 13 доцентів.

Більше 50 запрошених лекторів впродовж року виступили перед студентами університету. «Найбільша цінність – це спілкування з людьми, які досягли успіху і готові ділитися власним шляхом досягнення цього успіху», - зауважує Ірина Вахович.

До того ж, упродовж 2023 року, були проведені 67 науково-технічних заходів, активну діяльність проявила Рада молодих вчених.

Окремо ректор зупинилася на перемогах студентів у міжнародних та Всеукраїнських конкурсах та олімпіадах. До того ж, цьогоріч 5 здобувачів освіти стали стипендіатами Президента України, Верховної ради України, М.С. Грушевського та імені Героїв Небесної Сотні.

РекторРекторРекторРектор


На кожному факультеті, функціонують Студентські конструкторсько-технічні бюро, де студенти після пар можуть реалізовувати свої творчі ідеї. Активно ведеться робота в напрямку стартап розробок, а інноваційний парк продовжує втілювати у життя інноваційні технічні задуми.

Особливу увагу Ірина Вахович приділила питанню міжнародної співпраці. Так, ЛНТУ уклав 5 нових угод про мобільність в рамках еразмус +КА1 та 18 міжнародних договорів про співпрацю. Ректор навела показники міжнародної мобільності та позиції ЛНТУ в міжнародних рейтингах.

Похизуватися вдалося й демонструючи усі спортивні досягнення студентів та викладачів ЛНТУ, а таких перемог та спортивних вершин в ЛНТУ чимало.

Окремий блок виступу ректора стосувався інфраструктурної діяльності, зокрема: реконструкції учбово-лабораторного корпусу ЛНТУ під гуртожиток для внутрішньо-переміщених осіб; завершенню капітального ремонту і термомодернізації головного корпусу; капремонту корпусу №3 на вул..Потебні; капремонту корпусу Б на вул. Львівській, 75 та створенню вуличного лекторію. Крім того, уже розроблена проектно-кошторисна документація на реставрацію Будинку офіцерів під «Музей науки».

РекторРектор

Заслухавши звіт Ірини Вахович, із вітальною промовою виступив заступник голови Наглядової ради ЛНТУ В’ячеслав Рубльов, а також вручив подяку депутата ВРУ України ректору та колективу ЛНТУ:

«Коли ми збираємося в храмі науки – це дуже важливо, бо навіть під час війни ми розуміємо, що країна має майбутнє, коли є такий науковий потенціал в педагогічному, студентському складі - країна має майбутнє… Я бажаю вам у новому році згуртованості і віри, тоді до нас повернеться відчуття перемоги. Те, що робить сьогодні Ірина Вахович та колектив ЛНТУ  - це дуже важливо не тільки для Луцька, але й для області.  Я хочу побажати, щоб ми не зупинялися на досягнутому, які б виклики перед нами не ставило життя, ми повинні розуміти, що шлях подолає тільки той, хто ним іде. Той, хто зупиняється і має сумніви – ніколи не дійде до кінця того шляху, тієї перемоги, до якої ми йдемо. Хочу побажати усім вам наснаги та віри в перемогу. Вірю в ЛНТУ, вірю у Волинь, вірю в Україну і у нашу перемогу».

РекторРекторРекторРекторректор Ректор