Подорожі – це прекрасно,
але коли це educational travel – ще краще!
Нещодавно я повернувся з Європи, де проходили перші дві частини французько-німецько-польсько-українського тренінгу для тренерів міжнародних молодіжних проектів. Організаторами заходу були Roudel, Europa Direkt, Haus der Deutsch-Polnischen Zusammenarbeit, а також Національна молодіжна рада України.
Перша частина проходила 12–16 лютого в німецькому Гьорліці, а друга – 18–21 лютого у Міттельвірі, Франція.
Під час різноманітних вправ та дискусій, нам пояснили як правильно працювати з молоддю, які труднощі виникають при цьому, як легко та швидко вирішувати конфлікти, як створити міцну команду з учасників молодіжного обміну. Також практикувались у створенні програм молодіжних проектів. Отримали цінні поради від людей з хорошим досвідом в цій справі.
Значна частина часу відводилась на ознайомлення з культурою країн-учасниць. Лінгвістичні вправи дозволили в неформальній атмосфері вивчити елементарні слова та фрази французькою, німецькою, польською та українською.
Третя та четверта частини тренінгу відбудуться в Україні та Польщі в листопаді цього року. По закінченню проекту та стажування, всі учасники матимуть можливість отримати сертифікат, що дозволить бути тренером міжнародних молодіжних обмінів.
Олексій Табачук,
голова Студентської ради Луцького НТУ