Покращення співпраці між Луцьким НТУ
і виробничими підприємствами
автомобільно-дорожньої галузі

Нещодавно на кафедрі Автомобільних доріг та аеродромів Луцького НТУ відбувся круглий стіл на тему: «Покращення співпраці між Луцьким НТУ і виробничими підприємствами автомобільно-дорожньої галузі». У круглому столі взяли участь керівники провідних дорожніх організацій області, ректор Луцького НТУ декан факультету будвництва та дизайну, викладачі кафедр автомобільних доріг та аеродромів, промислового та цивільного будівництва, міського будівництва та господарства та студенти.

Зі вступним привітальним словом виступив ректор Луцького НТУ – професор Петро Савчук, декан факультету будівництва та дизайну – доцент Олександр Бондарський та завідувачі кафедр, які розповіли про напрямки та спеціальності підготовки студентів, про можливість співпраці з провідними виробничими підприємствами, про здобутки кафедр та про перспективи їх розвитку.

Гості розповіли про основні напрямки діяльності підприємств, які очолюють, про наявні проблеми у дорожній галузі та шляхи їх подолання. Також розповіли про перспективи роботи в сфері дорожнього будівництва для студентів-випускників Луцького НТУ.

Директор ДП «Волинський облавтодор», а також голова ДЕК зі спеціальності «Автомобільні дороги та аеродороми» Олександр Зіньков охарактеризував стан доріг області та розповів про стратегію розвитку автодорожньої галузі на Волині.

Директор ДП «Волинський облавтодор» Олександр Зіньков

Директор «Луцьккомундорпроект» Олександр Остапчук розповів про основні напрямки діяльності підприємства та відзначив якісну підготовку випускників та практикантів з Луцького НТУ. Зокрема, йшлося про Семенюка Ю.В. та Чикора С.В. (випускники 2015 року спеціальності автомобільних доріг та аеродромів), студентів другого курсу скороченої форми навчання Бурака А.В., Ящука Ю. Ф ., ЯцьковськогоВ.Ю.), які в лютому місяці проходили практику на підприємстві і зараз працюють за сумісництвом після навчання.

Директор «Луцьккомундорпроект» Олександр Остапчук

Директор Луцької ДПМК Микола Слушаєв наголосив на доцільності проходження практики на виробничих підприємствах з метою покращення теоретичних знань та здобуття практичних навичок безпосередньо на об’єктах будівництва. Позитивні відгуки лунали про випускників спеціальності автомобільних доріг та аеродромів 2011 року Святослава Левшенюка, Олександра Ношкалюка та студента групи АДАм-51 Михайла Максимюка, які досягли значних успіхів у роботі.

Директор Луцької ДПМК Микола Слушаєв

Один з перших випускників факультету будівництва та дизайну – начальник Волинського ВКП Державного підприємства «Укрдіпродор» Ігор Малиха наголосив на особливостях проектування об’єктів дорожнього господарства та та на вимогах до навичок випускників спеціальності.

Начальник Волинського ВКП Державного підприємства «Укрдіпродор» Ігор Малиха

Директор ПП «Шлях» Тарас Мирка розповів про важливість для випускника практичної підготовки, яку бажано проходити вже після першого курсу навчання. Це дасть можливість визначитися із напрямком своєї професійної діяльності в майбутньому. Тарас Іванович розповів про своє стажування в Німеччині та порадив студентам використовувати можливості, які надає їм університет, для проходження практики не тільки на підприємствах області, але й закордоном.

Директор ПП «Шлях» Тарас Мирка

Після виступів гостей заходу студенти мали можливість у вільній формі поспілкуватися з роботодавцями. Представники виробництва висловили подяку викладачам за високий рівень підготовки кадрів для дорожньої галузі та побажали студентам-дорожникам підвищувати свій професійний рівень з метою подальшого вдалого працевлаштування в дорожніх організаціях і установах.

За результатами круглого столу вирішено провести екскурсії студентів спеціальності «Автомобільні дороги і аеродроми» на об’єкти дорожнього будівництва, продовжити співпрацю в проведенні виробничих практик і виїзних засідань по захисту магістерських робіт.

Марія Коваль,
асистент кафедри автомобільних доріг та аеродромів

Сергій Дробишинець,
завідувач кафедри автомобільних доріг та аеродромів