В ЛНТУ відбулося чергове засідання вченої ради, воно ж стало підсумковим у 2023 році і включало питання, які містять у собі звітність щодо діяльності окремих підрозділів.

Так, про стан та перспективи підвищення професійної кваліфікації науково-педагогічних працівників доповіла в.о. керівника ННЦ  «Volyn Business Hub» Олена Вісин.

вчена радавчена радавчена рада

За її словами, згідно з положенням, навчально-науковий центр «Volyn Business Hub» здійснює планування, організацію і контроль за підвищенням кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників університету, зокрема:

- організаційну підтримку щодо оформлення документів, договорів між ЛНТУ та ЗВО, підприємствами, організаціями, установами з підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників університету;

- укладання і реєстрацію наказів про організацію та проведення підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників ЛНТУ;

- формування та подання на затвердження планів: річного та перспективного п’ятирічного підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників ЛНТУ;

- контроль за виконанням порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників ЛНТУ.

Загалом, каже Олена Вісин, протягом 2023 року 111 науково-педагогічних працівників ЛНТУ пройшли підвищення кваліфікації, що передбачали здобуття вищої освіти, здобуття наукового ступеня, курси підвищення кваліфікації керівних кадрів та стажування. На базі ЛНТУ підвищення кваліфікації здійснили 107 НПП із інших ЗВО, структур чи організацій.

вчена радавчена радавчена рада

З 2023 року в структурі навчально-наукового центру «Volyn Business Hub» діє навчально-наукова лабораторія «Центр досконалості викладання». Відтак, затверджений каталог курсів, які проводяться в рамках пілотного проєкту грантової програми ЄС Erasmus+КА2 СВНЕ «Центри сертифікації викладачів: інноваційні підходи до досконалості викладання/ UTTERLY» (Nº619227-EPP-1-2020-1-UA-EPPRA2-СВНЕ-ІР).

Крім того, в ЛНТУ запроваджені нові короткострокові курси, з яких цьогоріч було проведено 31. Одночасно, діють мовні курси та продовжується тісна співпраця із кар’єрним бізнес хабом «Вона», спільно з яким відбулося ще 7 курсів.

Одним із напрямів діяльності також є навчання за ваучером осіб вікової категорії 45+. Нині в ЛНТУ, завдяки програмі Центру зайнятості, освіту здобувають 76 здобувачів.

вчена радавчена радавчена радавчена рада

Загалом за 2023 рік слухачами курсів стали 1010 осіб та відбулося визнання 273 результатів професійного розвитку.

Олена Вісин також окреслила перспективи діяльності ННЦ на 2024 рік, зокрема проведення 14 курсів підвищення кваліфікації керівних кадрів за дистанційною формою навчання у ДЗВО «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України, а також 60 стажувань у ЗВО, на підприємствах, організаціях тощо.