Перейти до основного вмісту

14–16 травня в Луцькому національному технічному університеті відбувся мультиплікаційний захід, що поєднав науковців, молодих дослідників, представників бізнесу, громадських організацій, докторантів, аспірантів та студентів, які цікавляться відкритою наукою, інноваціями та передовими дослідженнями й практиками у сфері матеріалів та технологій в інженерії за участю партнерів консорціому в рамках проекту Erasmus+ OPTIMA.

ОптімаОптіма

Активними учасниками ІІ Міжнародної науково-технічної конференції «Матеріали та технології в інженерії» від консорціуму OPTIMA були такі партнери:  

в очному форматі:

- делегація від головного бенефіціара проекту Національного університету «Львіська політехніка» на чолі з проректором з науково-педагогічної роботи, координатором проєкту OPTIMA Жежничем Павлом Івановичем,

- делегація з Донецького національного університету ім. Василя Стуса на чолі з проректором з наукової та навчальної роботи РАДІО Сергієм Вікторовичем,

- керівник програми відкритого доступу від від ГО EIFL, Литва, Ірина Кучма

ОптімаОптімаОптіма

в онлайн форматі:

- від Технічного університету Граца, Австрія, старший науковий співробітник Nicki Lisa COL.

Окрім того, в другий день, 15 травня в гібридному форматі команда проєкту на базі Луцького національного технічного університету провела обговорення результатів та намітила план заходів на найближчий час. До обговорення онлайн долучились представники Сумського державного університету, Національного антарктичного наукового центру, Технічного університету ГрацаВроцлавської політехніки, Університету Кот-д’Азур.

Вартим уваги стало використання платформи відкритого рецензування https://peers.international/ (результат роботи учасників проєкту), яка використовувалась для підтримки даного наукового заходу (від етапу подання доповідей до рецензування та публікації матеріалів) за єдиними принципами академічної доброчесності із залученням іноземних науковців.

ОптімаОптіма

Партнери з українських університетів, завершуючи роботу над професійним онлайн-курсом з відкритої науки, акцентували на важливості курсу для просування ідей проєкту та підвищення якості освіти, в тому числі і для студентів переміщених ЗВО. Крім того, онлайн-курс стане важливим інструментом самоосвіти та сприятиме інноваційним методам навчання та використанню ІТ у навчальному процесі.

З метою підвищення обізнаності щодо академічної доброчесності та Відкритої науки, вдосконалення відкритих практик та навичок Відкритої науки в українських закладах освіти та суспільства продовжиться просвітницька кампанія щодо академічної доброчесності та відкритої науки на рівні загальноосвітніх шкіл через зустрічі із школярами, поширення роздаткових матеріалів.

Відтак, розбудова партнерства та співпраці із міжнародними і вітчизняними установами через участь в проекті OPTIMA від ERASMUS дозволить якісно підвищити відповідні освітні послуги та зміст навчання.

ОптімаОптіма


Координатор проекту OPTIMA в ЛНТУ, Галина ГЕРАСИМЧУК