Великобританія стала надійним партнером та щирим другом для усієї України. Всебічна підтримка дружньої держави відчувається по-особливому, коли ми в часи війни потребуємо допомоги, міжнародного єднання та протистояння ворогу.

Попри війну, українські науковці продовжують тримати свій фронт, наполегливо працювати, аби забезпечити молодь якісною освітою, здійснювати прогресивні дослідження та впроваджувати інноваційні розробки. І тут знову нам допомагають наші віддані партнери. Так, в ЛНТУ уклали договір про взаємодію із Единбурзьким університетом Edinburg Napier University (Великобританія), за сприяння Cormack Consultancy Group.

ВеликобританіяВеликобританія

Чимало нових ідей, перспективних проектів, результативних обмінів чекають на нас попереду. Уже існуючі та майбутні спільні напрацювання були підтверджені відповідною угодою та обговорені під час онлайн зустрічі між очільниками обох закладів освіти: ректора ЛНТУ Іриною Вахович та директора і віце-канцлера Единбурзького університету Нейпіра Андреа Нолан.

Участь в офіційній зустрічі також взяли Анжела Стащак, директорка проєктів у консультативній групі Cormack; Стюард Істер керівник відділу міжнародного партнерства  Единбурзького університету Нейпір; Надія Ковальчук, перший проректор ЛНТУ та Тетяна Корнейко, начальник відділу міжнародних зв’язків ЛНТУ.

ВеликобританіяВеликобританія

Передусім учасники зустрічі висловили вітальні промови. Зокрема, Андреа Нолан розповіла про Единбурзький університет, його історію та напрями діяльності.

«Ми раді бути тут з вами і підтримувати Україну усіма можливими нам способами. Ця співпраця дуже важлива, бо кожен з нас може надати необхідну допомогу. Нам цікава співпраця в галузі досліджень і ми прагнемо будувати сильну взаємодію. Сподіваємося на розвиток нашої співпраці та світле майбутнє», - зауважила директор і віце-канцлер Единбурзького університету Нейпіра Андреа Нолан.

Про діяльність ЛНТУ розповіла ректор Ірина Вахович. Вона акцентувала увагу на тому, в яких умовах сьогодні доводиться працювати українським ЗВО та підтримувати рідну державу у боротьбі з агресором і, водночас, подякувала представникам Великобританії за всебічну і невтомну допомогу Україні.

«Ніхто не міг усвідомити, що в ХХІ столітті може відбуватися те, що нині відбувається в Україні. Це дуже страшно і нереально. Ми - мирна цивілізована країна, яка ніколи б не могла подумати, що має настільки злого і недоброго ворога поряд. Ми віримо у нашу перемогу, бо те, що Україна сьогодні демонструє – це прояв незламності. Освіта теж має свій фронт, бо якщо не буде освіти і науки - ми зробимо прірву і не матимемо віри у майбутнє. Тому, в таких умовах працюємо і ми, як один із університетів України. Нас позбавляють світла, води, наша країна сьогодні знову піддалася масовим бомбардуванням і ракетним обстрілам і ми, як технічний університет, із початком війни мали для себе зрозуміти свою місію у цій ситуації. Ми розпочали величезну роботу задля допомоги нашій країні, наших військових та цивільних громадян. Разом з тим, жоден свідомий українець не може оминути слова вдячності для вас, бо те, що робить Великобританія для України – неоціненно. Ми безмежно вдячні за всебічну підтримку Великобританії і я вірю, що після нашої перемоги, Україна матиме неймовірні можливості і ці можливості сьогодні відкриваються для нашого університету у вигляді даної програми», - наголосила Ірина Вахович.

ВеликобританіяВеликобританіяВеликобританія

Сторони обговорили ті перспективні напрямки, за якими триватиме подальша співпраця університетів і закріпили досягнуті домовленості, шляхом офіційного підписання меморандуму про співпрацю.

ВеликобританіяВеликобританіяВеликобританіяВеликобританія

Варто зазначити, що передували підписанню угоди робочі зустрічі представників обох закладів освіти. Так, ЛНТУ ще восени 2022 року подав заявку на участь в міжнародній ініціативі Twinning/Єднання від Cormack Consultancy Group за підтримки Фонду Президента України та Universities UK International.

Перша зустріч з потенційним партнером - Единбурзьким університетом Нейпіра, в рамках цієї ініціативи, відбулася у листопаді, під час якої перший проректор Надія Ковальчук та начальник відділу міжнародних зв’язків Тетяна Корнейко обговорили з представником групи Cormack Consultancy Group та керівником відділу міжнародного партнерства Стюартом Істером концепцію Twinning, яка спрямована на створення глибокого та тривалого партнерства. Таким чином, партнери запланували співпрацю на 5 років.

Великобританія

Окрім того, Единбурзький університет Нейпіра є технічним університетом та у своїй структурі має п’ять факультетів: факультет бізнесу; факультет обчислювальної техніки та інженерії; факультет мистецтв і креативних індустрій; факультет прикладних наук; факультет охорони здоров’я.

Університет тісно співпрацює з промисловістю, а усі студенти проходять стажування на підприємствах. Заклад освіти також має низку міжнародних партнерів, особливо у сфері мобільності, подвійних дипломів, літніх шкіл та інших міжнародних программ та  провадить  дистанційне навчання.

Після обговорення на онлайн зустрічах, були визначені деякі напрями потенційної співпраці з Единбурзьким університетом Нейпіра, а це: будівництво та цивільна інженерія, міжнародні економічні відносини; комп’ютерна інженерія та кібербезпека; дизайн; маркетинг; інженерія.

Більше того, серед домовленостей: проведення мовних курсів; навчальні візити науковців та студентів обох закладів; зимові та літні школи; проведення онлайн лекцій; науково-дослідна співпраця; міжнародні проекти та гранти в рамках ініціативи Єднання; кредитна мобільність; доступ до ресурсів бібліотеки Університету Нейпіра; розробка програм подвійного диплому та підтримка ЛНТУ в організації онлайн-навчання.

Великобританія