Студенти ЛНТУ є постійними учасниками міжнародних програм навчання, стажування та практики. Вони здобувають цінний досвід, нові знайомства, корисні знання та навички у країнах Європи та світу, відкривають нові горизонти у Польщі, Литві, Швейцарії, Португалії і не тільки.

Не вперше за програмами працевлаштування наша студентка третього курсу кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Тетяна Андрусик відкриває для себе міжнародні можливості. Нещодавно вона повернулася з Болгарії, де мала нагоду вдосконалити свої практичні навички та отримати гідну оплату праці.

Болгарія

Про свою подорож дівчина поділилися у власній історії.

«Я уже брала участь у програмах працевлаштування і таким чином відвідала Болгарію та Польщу. Востаннє я знову побувала у Болгарії, за підтримки доцента кафедри Тетяни Зубехіної, де проходила оплачувану практику у готелі. Разом із дівчатами з нашого університету, ми проживали на найбільшому морському курорті Сонячний берег, за 15 хвилин від готелю, в якому працювали. Готель покривав витрати на наше харчування та проживання, натомість ми мали можливість працювати офіціантами, покоївками чи на барі», - розповідає Тетяна Андрусик.

БолгаріяБолгаріяБолгаріяБолгарія

Дівчина зауважує, що була офіційно працевлаштована та виконувала роботу офіціанта у тематичних ресторанах: «Оскільки я не вперше проходжу практику в Болгарії, мій досвід врахували цього разу, тож моя робота була більш оплачуваною. Спочатку, звісно, було страшно, утім я «влилася» в роботу і працювала у ресторані Азії, болгарському ресторані та ресторані-гриль».

Щодо критеріїв відбору, то найважливіше, каже студентка, володіти англійською мовою. Починаючи з рівня А1, можна працювати на основному ресторані, робота у тематичних закладах передбачає знання іноземної мови від рівня А2. Для участі у програмі необхідно просто заповнити анкету, а відсутність досвіду роботи не є перешкодою.

БолгаріяБолгаріяБолгаріяБолгарія

Впродовж трьох місяців перебування у Болгарії, дівчина почала вивчати й болгарську  мову, адже це дозволяє отримати кар’єрне зростання: «Я подолала свій мовний бар’єр, стала більш відкритою. Це дуже хороший досвід, він відкриває нові можливості. По трохи я вивчаю болгарську мову, адже за її знання можуть підвищити до менеджера, тож я над цим працюю. Щоразу на таких практиках виникає бажання залишатися якомога довше, бо це нереальний досвід, хочеться подорожувати та відкривати світ».

Розповідаючи про дозвілля, Тетяна Андрусик пригадує як з друзями подорожували  в інші міста, їздили на різноманітні екскурсії. Окрім того, робота в Болгарії дозволила знайти нових друзів, знайомитися та спілкуватися із туристами з різних куточків світу.

«Про мої плани? Хочу у Грецію, на Кіпр або в Туреччину», - впевнено відповідає Тетяна, знаючи, що цей досвід буде для неї не лише корисним, але принесе яскраві враження та незабутні спогади.