Перейти до основного вмісту

«ПРАЦЮЮЧИ РАЗОМ, МИ ТВОРИМО
СВІТ РІВНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ»

Саме під таким гаслом 23 червня 2107 року на території Луцького замку відбулася презентація «Тактильної карти історичної частини Луцька для людей із вадами зору (сліпих та слабозорих)».

 

Реалізували проект викладачі Луцького національного технічного університету, а саме – кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри дизайну Дмитро Авраменко та кандидат історичних наук, доцент, завідувач кафедри інженерної педагогіки, психології та українознавства Оксана Жук.

 

 

Робота над проектом тривала з січня по червень 2017 року.

Дмитро Авраменко та Оксана Жук змогли реалізувати свою ідею через грантову програму «DreamAction», яка передбачає використання коштів американського фонду WNISEF та програми CANaction в Україні.

На карті відображені шрифтом Брайля назви вулиць та архітектурних памяток старої частини Луцька.

 

Також над проектом працювали Ганна Серпутько (доцент кафедри тифлопедагогіки Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова (м. Київ) та Марек Юкубовський (студія  тифлографіки (м. Познань, Польща, де виготовлялася карта).

«Особливістю проекту є його соціальна спрямованість, адже головна мета – це розширення доступу людей із вадами зору (cліпих та слабозорих) до міського історико-культурного простору. Запропонована тактильна мапа Старого Луцька та 30-хвилинний аудіосупровід до неї дасть їм можливість дізнатись про історичну спадщину міста», – зазначила Оксана Жук.

Автор ідеї та керівник проекту Дмитро Авраменко наголосив, що подібна тактильна карта є першою стаціонарною мапою, якою можуть скористатися незрячі та слабозорі люди. Її практичне застосування дасть поштовх для створення подібних карт на інших соціально важливих об’єктах міста, а також ця методологія може мультиплікуватися для інших населених пунктів.

На презентацію карти завітали секретар Луцької міської ради Ігор Поліщук, директор Луцького державного історико-культурного заповідника «Старий Луцьк» Павло Рудецький, ректор Луцького НТУ, професор Петро Савчук, доцент кафедри тифлопедагогіки Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова (м. Київ) Ганна Серпутько, представники Волинської організації УТOС, голова Волинського обласного осередку Всеукраїнської молодіжної громадської організації інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії» Віталій Ткачук. Були присутні і колеги авторів карти – викладачі кафедри дизайну, кафедри інженерної педагогіки, психології та українознавства, кафедри туризму Луцького НТУ.

 

 

«Приємно, що Луцький національний технічний університет стає центром інновацій, а викладачі університету беруть активну участь у підготовці та реалізації грантових програм», – наголосив ректор Луцького НТУ професор Петро Петрович Савчук.

 

Аналогічні карти та аудіосупровід будуть передані у Волинську організацію УТОС, а також діткам з вадами зору в Крупівський навчально-реабілітаційний центр.

Галина Мартинюк