Перейти до основного вмісту

ПРАВДА ПРО НАРКОТИКИ
ДЛЯ СТУДЕНТІВ ФАКУЛЬТЕТУ БІЗНЕСУ

У світі нараховується понад 250 мільйонів хворих на наркоманію, від якої щодня гинуть 330 осіб. Однак за даними американського міжнародного антинаркотичного центру цифра масштабніша – мільярд хворих. Згідно даних незалежних експертів, в Україні вживають наркотики від 1 до 1,5 мільйонів осіб, при цьому їхня кількість щорічно приростає на 8-10%. Зазначимо, що смерть від наркотичного передозування, СНІДу нині стали звичними явищами в медичній практиці. Щорічно від наркоманії в Україні помирають близько тисячі людей, водночас незалежні експерти говорять про цифру в 10-12 тисяч осіб.

 

Попри те, що Україна взяла на себе зобов'язання по протидії наркотикам, що випливають з Єдиної Конвенції про наркотичні засоби, Конвенції про психотропні речовини, Конвенції про боротьбу з незаконним обігом наркотичних засобів і психотропних речовин, проблема наркоманії не вирішилася, а наркотики стали невід'ємною частиною життя суспільства. Нині купити їх так само просто, як, скажімо, пляшку молока.

 

Щоб зняти ступінь небезпеки, що нависла над суспільством, необхідно постійно диверсифікувати та зміцнювати механізми скорочення попиту на наркотики. При цьому важлива роль відводиться первинній профілактиці, яка дозволяє попередити розвиток негативного явища в суспільстві.

 

Саме з цією метою та з нагоди Міжнародного дня боротьби з наркоманією та наркобізнесом, який щорічно відзначається 1 березня, для студентів першого курсу факультету бізнесу було проведено профілактичний захід на тему: «Правда про наркотики». Захід відбувся 2 березня з ініціативи деканату факультету та підтримки ВОБФ «Переображення». В ході проведення програмних заходів профілактичного характеру було здійснено перегляд короткометражних фільмів про причини потрапляння в наркотичну залежність та їх результати. Гість заходу – Дмитро Шевчук – в доступній та цілком зрозумілій формі виклав тематичний матеріал, залучаючи до дискусії студентську аудиторію. Наприкінці зустрічі всі охочі мали змогу отримати тематичну довідкову літературу.

Віримо, що серед студентської молоді факультету бізнесу панує здоровий глузд та цілком правильні життєві орієнтири!

Юрій Фесіна,
заступник декана факультету бізнесу