Перейти до основного вмісту

Луцький національний технічний університет реалізує проект КА220-YOU «Платформа цифрової дипломатії та інклюзивних досліджень миру для молоді»/ «Digital Diplomacy and Inclusive Peace Studies Platform for Youth» в рамках програми Еразмус+.

8 -12 листопада в місті Стамбул, Туреччина,одним з етапів реалізації проекту, був організований освітній молодіжний табір «DigiYouthCamp» для молоді з організацій-партнерів проекту.

Еразмус

Учасниками кемпу були представники всіх членів консорціуму проекту з семи країн Європи: Україна, Литва, Туреччина, Боснія та Герцеговина, Німеччина, Бельгія, Норвегія.

Україну, а саме Луцький національний технічний університет, представляли члени проектної команди - студентка магістратури факультету бізнесу та права спеціальності міжнародні економічні відносини Олександра Корнейко та фахівець відділу міжнародних зв’язків Сніжана Мартиньчук.

Еразмус

Програма візиту була досить насиченою та передбачала різноманітні види активностей спрямованих на максимально швидку та комфортну інтеграцію молоді у мультикультурне середовище кемпу.

Знайомство з учасниками відбувалось у формі гри «Ice-breakers» і для візуалізації імен ми зробили «NameMap». Учасники з кожної країни також підготували постер-представлення своєї організації.

Еразмус

В цілому всі заходи у «DigYouthCamp» були спрямовані на роботу у групах та парах. Одна з груп готувала «Карту конфліктів», інша - «Постер-заклик проти війни», третя група готувала словник слів на семи мовах світу та перелік слів, які у кожній мові є однаковими, четверта група записувала InstagramReels відео. Кожна група представляла результат своєї роботи серед інших учасників.

Еразмус

Дуже цінним досвідом, який ми здобули у кемпі, було написання проектної заявки на довільну тему. Ми проаналізували всі етапи написання від вибору назви, учасників, бюджету, до мети, форм реалізації, каналів комунікації, втілення результатів та цінності проекту. Кожна група вибрала тему і прописала власний проект, який представили іншим групам учасників.

Еразмус

Також ми мали можливість послухати лекцію на тему «Цифрова дипломатія та її інструменти» професора Стамбульського університету –Hakan Güneş та лекції «Лідерство в епоху цифрових технологій» та «Підприємництво та комерційна дипломатія» професора Стамбульського університету Тіджарет – Ugur Yasin Asal.

Еразмус

Зважаючи на те, що учасники були з різних країн Європи, одним із завдань було представити свою країну. Шлях представлення був індивідуальний. Для прикладу, молодь з Туреччини представила страви та напої національної кухні; молодь з Бельгії розповіла про приготування традиційних напоїв; молодь з Литви підготували вікторину про країну, у яку зіграли всі учасники; молодь з Боснії та Герцеговини провели онлайн тур по країні. Всі учасники мали змогу дегустувати солодощі з Німеччини та Норвегії. А ми одягли національний одяг, про який власне і розповіли, описали орнаменти, види традиційних костюмів та їх модернізацію, значення кольорів; розповіли про традиції та звичаї пов’язані із національним одягом. В умовах війни, всі символи незалежності та самобутності держави є по-особливому важливими для кожного українця, тому ми також розповіли про державний прапор України, про його історію та символізм.

Еразмус

Останнього дня роботи кемпу ми підбили підсумки, кожен висловив свою думку стосовно найкорисніших активностей, цікавих моментів. Кожному учаснику «DigiYouthCamp» були вручені сертифікат та подарунок від «secretfriend».

ЕразмусЕразмусЕразмус


Дякуючи програмі Erasmus+, Національному Еразмус+ Офісу в Україні та Луцькому національному технічному університету молодь з України в цілому та особисто ми, навіть у такий важкий час, маємо можливість розвиватись, ділитись власним досвідом та черпати найкращі іноземні практики.

Еразмус

Сніжана Мартиньчук, відділ міжнародних зв’язків