Перейти до основного вмісту

В рамках реалізації проекту Erasmus+ KA220 «Платформа цифрової дипломатії та інклюзивних досліджень миру для молоді»/«Digital Diplomacy and Inclusive Peace Studies Platform for Youth», днями відбулась друга лекція на тему «Діаспора та цифрова дипломатія в 21столітті»/«Diaspora and Digital Diplomacy in the 21st century» із серії тренінгів  для послів дипломатії «Diplomacy Ambassadors Trainings».

ФотоПроект

Лектор - доктор Іділь Осман (Idil Osman), доцент школи медіа, комунікації та соціології в Університеті Лестера, Англія.

Авторка книг «Media», «Diaspora and the Somali conflict». Доктор Іділь Осман розкрила поняття дипломатії через цитування відомих людей, таких як: Хедлі Булл - автор книги «Анархічне суспільство»; Тран Ван Дін - дипломат, професор, науковець; Чарльз Рейт Міллс - соціолог, публіцист, автор книг «Соціальна уява», «Влада еліти».

Іділь Осман детально розповіла про специфіку дипломатії в 21 столітті.

ПроектПроект


Вона зазначила, що сучасна дипломатія зараз переживає фундаментальні зміни з безпрецедентною швидкістю, які впливають на сам характер дипломатії.

Глобалізація та новий медіа-ландшафт кидають виклик традиційним структурам міністерства закордонних справ. Вони більше не можуть претендувати на те, щоб бути єдиним учасником комунікації зовнішньої політики. Дипломатична робота розширилася  до ряду функцій від переговорів, зв'язку, представництва та звітності до спостереження, просування торгівлі товарами та надання послуг, культурного обміну та зв’язків з громадськістю.

Проект

Іділь також акцентувала увагу на тому, що також значно змінилися інструменти та платформи для ведення дипломатії.

Лекторка звернула увагу на те, що з настанням ери цифровізації відбулися зміни. 

«Новизна» в дипломатії сьогодні пов’язана із застосуванням нових комунікаційних технологій. Це питання стосується суті основних функцій дипломатії, включаючи переговори та комунікацію.

Сайти соціальних мереж відкрили безліч раніше неймовірних можливостей.

Цифрова революція призвела до появи так званої «онлайн дипломатії».

Також учасники лекції, завдяки лекторам, могли простежити процес переходу від звичної дипломатії до цифрової дипломатії, її причини та передумови.

Відділ міжнародних зв‘язків