Перейти до основного вмісту

Представники Луцького НТУ – на заходах з відзначення 400-літнього ювілею Хрестовоздвиженського братства

Протягом 2017 року у Луцьку тривали заходи з відзначення 400-літнього ювілею Луцького Хрестовоздвиженського братства. Серед основних подій - випуск ювілейної монети, урочиста академія, міжнародна конференція і випуск наукового збірника. До участі в заходах долучилися і представники Луцького національного технічного університету.

Луцьке Хрестовоздвиженське братство – національно-релігійна громадська організація волинської православної шляхти, яка мала на меті збереження та захист православної віри на Волині і відіграла надзвичайно вагому роль у суспільно-політичному житті краю першої половини XVII ст. Братчики розгортали благодійну і культурно-просвітницьку діяльність: відкривали шпиталі, школи, друкарні, поширювали книги, створюючи умови для розвитку культури і науки, споруджували церкви і монастирі.

Так, 28–29 вересня 2017 року Волинський краєзнавчий музей провів Міжнародну наукову конференцію «Луцьке Хрестовоздвиженське братство – інституційний розвиток та місце в суспільному русі України та Білорусі». До участі в конференції зголосились дослідники з України, Польщі та Білорусі. У процесі роботи було висвітлено широке коло питань ґенези, функціонування, соціальної конфігурації, церковно-релігійної і культурної діяльності Луцького Хрестовоздвиженського братства та інституційного і суспільного вимірів українських та білоруських братств з ранньомодерної доби до сьогодення.

Хоча учасниками конференції були історики, археологи, працівники культури та мистецтва, доповідь викладачів кафедри інженерної та комп’ютерної графіки Луцького НТУ Володимира Величка, Ігоря Бурчака, Ігоря Головачука на тему «Віртуальна реконструкція історичних споруд Луцького братства з використанням технологій комп’ютерної графіки» викликала жваве обговорення і схвальні відгуки.

Наступною була доповідь студентки групи БДН-21 Тетяни Сокур під керівництвом Володимира Величка  на тему «Web-ресурси для візуалізації історико-географічних об’єктів Луцького братства», яка також зацікавила усіх присутніх.

Голова Луцького братства (відродженого) Андрій Іванович Бондарчук вручив учасникам конференції пам’ятний знак та монету, що була випущена Національним банком України до 400-літнього ювілею.

За результатами роботи Міжнародної наукової конференції організатори видали науковий збірник праць, який стане предметом вивчення і дослідження ширшим колом зацікавлених.

Згодом, 29 березня 2018 року, у Волинському краєзнавчому музеї презентували науковий збірник та вшанували меценатів. Опісля вручили подяки тим, хто доклався до розвитку братства. Серед відзначених були представники нашого вишу: студенти четвертого курсу факультету будівництва та дизайну Анна Бліндер, Карина Мучак та Михайло Князев, які під керівництвом доцента Петра Біскупа створили макет території Луцького Хрестовоздвиженського Братства XVIІ століття.

Крім того, асистент кафедри інженерної та комп’ютерної графіки Володимир Величко оприлюднив результати розробки віртуальної моделі території дитинця Луцького братства, окреслив перспективи подальшої співпраці між Луцьким НТУ та Волинським краєзнавчим музеєм.

У підсумковому слові директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк зазначив, що саме інформаційних та мультимедійних технологій не вистачає у галузі вітчизняних історико-археологічних досліджень та музейної справи, тому дана співпраця є особливо актуальною і доцільною.

 

 

Величко В.Л., асистент кафедри інженерної та комп’ютерної графіки