Перейти до основного вмісту

ПРЕЗЕНТУВАЛИ ВИДАВНИЧИЙ ПРОЕКТ
ДОСЛІДНИКА З ЛУЦЬКОГО НТУ

12 червня 2017 року в читальному залі Волинської обласної бібліотеки для юнацтва відбулась презентація книги спогадів Тадеуша Станєвського «У кігтях двоголового орла».

Автором ідеї цього видавничого проекту, упорядником і автором біографічної статті став кандидат історичних наук, доцент кафедри інженерної педагогіки, психології та українознавства Луцького національного університету Михайло Костюк.

За жанром презентована книга є спогадами про чотири роки свого навчання в Луцькій чоловічій гімназії (1898–1902) уродженця села Блудів (нині Мирне Горохівського району), поляка за національністю, талановитого польського педагога і організатора освіти у міжвоєнній та повоєнній Польщі Тадеуша Станєвського.

Для участі в презентації книги із Польщі до Луцька приїхали внуки Тадеуша Станєвського: Аліна Іскерська-Балка, Барбара Бжозовська, Мечислав і Яцек Іскерські та їхній приятель Мачєй Вєжбіцкі. У залі також були присутні віце-консули Консульства Республіки Польща в Луцьку Анна Бабяк-Овад і Павел Овад, колеги Михайла Костюка з кафедри інженерної педагогіки, психології та українознавства, його рідні та друзі, викладачі історичного факультету СНУ імені Лесі Українки, вчителі шкіл, студенти.

В обговоренні проекту взяли участь завідувач кафедри всесвітньої історії СНУ імені Лесі Українки, доктор історичних наук Юрій Крамар, Голова Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців, кандидат історичних наук України Геннадій Бондаренко, завідувач кафедри інженерної педагогіки, психології та українознавства Луцького національного університету, кандидат історичних наук Оксана Жук, внучка Тадеуша Станєвського Аліна Іскерська-Балка, а також віце-консул Консульства Республіки Польща в Луцьку Павел Овад.

Спогади пана Тадеуша є цікавим джерелом інформації для істориків, педагогів, студентів та всіх, хто цікавиться минувшиною Волині. Для читача це – унікальна нагода поринути в атмосферу тогочасного державного середнього навчального закладу, що функціонував у Луцьку на рубежі XIX-XX ст., ознайомитися з особливостями навчально-виховного процесу та реаліями повсякденного життя учнівського та педагогічного колективу. Цікавими для читачів будуть і словесні замальовки автора про тогочасний Луцьк та його мешканців.

Книга викликала зацікавлення у присутніх і всі охочі могли її придбати з автографами упорядника та внучки автора спогадів.

Презентації видавничих двомовних проектів сприяють зближенню українського і польського народів, їхньому порозумінню та співпраці.

Лариса Тиха,
літературний редактор книги спогадів Т. Станєвського,
доцент кафедри інженерної педагогіки,
психології та українознавства